mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hyundai i10 - z Indii na paryskie salony

Hyundai i10 - z Indii na paryskie salony

Aby zademonstrować potencjał jaki drzemie w modelu i10, Hyundai rozpoczął transkontynentalne przedsięwzięcie pod hasłem i Drive to Paris.10 września dwa modele Hyundai i10 ruszyły w trasę liczącą 10 000 km z New Delhi do Paryża.

Hyundai i10 - z Indii na paryskie salony
Na trasie przejazdu znajdzie się 10 krajów: Indie, Turcja, Grecja, Włochy, Austria, Węgry, Czechy, Polska, Niemcy, a jej zwieńczeniem jest meta przy Łuku Triumfalnym w Paryżu. Zakończenie planowane jest 02 października, a więc na otwarcie targów motoryzacyjnych w Paryżu (Mondial de l’Automobile). Oba egzemplarze Hyundaia i10, które wezmą udział w wyprawie wyposażone zostały w silnik benzynowy 1.2l Kappa (wykorzystuje innowacyjne technologie, aby zredukować tarcie i zwiększyć wydajność nie rezygnując z osiągów. Wynikiem jest spalanie na poziomie 5,0l/100km w cyklu mieszanym)

Postawione przed i10 wyzwanie ma uczcić 10 lat sukcesów firmy Hyundai w Indiach oraz pierwszą rocznicę produkcji modelu i10 w fabryce w Chennai.

Uczestniczącego w wyprawie Hyundaia i10 będzie można zobaczyć na stoisku firmy, podczas targów. Stanie obok tegorocznych nowości m.in. i20, który zostanie zaprezentowany także w wersji z silnikiem Kappa oraz w wersji ‘blue’ – gdzie wykorzystane są zaawansowane technologie ekologiczne. Pozostałe modele prezentowane przez Hyundaia podczas tegorocznych targów to: luksusowy, siedmioosobowy SUV ix55, hybrydowy Santa Fe, Genesis oraz Genesis Coupe.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Hyundai i10
Hyundai i10
Cena podstawowa już od: 39 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Tematy w artykule: Paryż i10

Podobne wiadomości:

Drugie auto w rodzinie - Top 5

Drugie auto w rodzinie - Top 5

Aktualności 2016-03-25

Hyundaiem i10 z Indii do Paryża

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.