mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hyundai i10 - z Indii na paryskie salony

Hyundai i10 - z Indii na paryskie salony

Aby zademonstrować potencjał jaki drzemie w modelu i10, Hyundai rozpoczął transkontynentalne przedsięwzięcie pod hasłem i Drive to Paris.10 września dwa modele Hyundai i10 ruszyły w trasę liczącą 10 000 km z New Delhi do Paryża.

Hyundai i10 - z Indii na paryskie salony
Na trasie przejazdu znajdzie się 10 krajów: Indie, Turcja, Grecja, Włochy, Austria, Węgry, Czechy, Polska, Niemcy, a jej zwieńczeniem jest meta przy Łuku Triumfalnym w Paryżu. Zakończenie planowane jest 02 października, a więc na otwarcie targów motoryzacyjnych w Paryżu (Mondial de l’Automobile). Oba egzemplarze Hyundaia i10, które wezmą udział w wyprawie wyposażone zostały w silnik benzynowy 1.2l Kappa (wykorzystuje innowacyjne technologie, aby zredukować tarcie i zwiększyć wydajność nie rezygnując z osiągów. Wynikiem jest spalanie na poziomie 5,0l/100km w cyklu mieszanym)

Postawione przed i10 wyzwanie ma uczcić 10 lat sukcesów firmy Hyundai w Indiach oraz pierwszą rocznicę produkcji modelu i10 w fabryce w Chennai.

Uczestniczącego w wyprawie Hyundaia i10 będzie można zobaczyć na stoisku firmy, podczas targów. Stanie obok tegorocznych nowości m.in. i20, który zostanie zaprezentowany także w wersji z silnikiem Kappa oraz w wersji ‘blue’ – gdzie wykorzystane są zaawansowane technologie ekologiczne. Pozostałe modele prezentowane przez Hyundaia podczas tegorocznych targów to: luksusowy, siedmioosobowy SUV ix55, hybrydowy Santa Fe, Genesis oraz Genesis Coupe.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Hyundai i10
Hyundai i10
Cena podstawowa już od: 39 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Tematy w artykule: Paryż i10

Podobne wiadomości:

Paryż Motor Show 2016 - najciekawsze premiery

Paryż Motor Show 2016 - najciekawsze premiery

Premiery 2016-10-03

Nissan Micra - oto pierwsza zapowiedź przed Paryżem

Nissan Micra - oto pierwsza zapowiedź przed...

Aktualności 2016-09-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Polscy kierowcy potrafią już jeździć na suwak, ale bardzo rzadko potrafią sprawnie utworzyć tzw. korytarz ratunkowy, dzięki któremu karetka pogotowia może skrócić czas dotarcia do poszkodowanych nawet o 8 minut. Za niestosowanie tej zasady będzie można dostać mandat - nawet do 900 zł.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech