mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hyundai i Kia +5%

Hyundai i Kia +5%

Południowokoreański koncern motoryzacyjny, realizując swój cel wejścia do topowej piątki światowych producentów, zamierza w przyszłym roku znacznie zwiększyć sprzedaż.

Rok 2004 jest bardzo dobry dla południowokoreańskich marek, w tym dla Kia powiązaniej z Hyundai. W przyszłym roku firma planuje dalszy wzrost sprzedaży, głównie poprzez zwiększenie eksportu. Szacuje się, że na zagranicznych rynkach możliwe jest osiągnięcie wyniku lepszego nawet o 30%. Wtedy przychody doszły by do poziomu 10 mld dolarów, a głównym motorem napędowym ma być wprowadzona w styczniu do europejskich salonów nowa wersja modelu Sportage.

Również macierzysty Hyundai ma ofensywne plany dotyczące rynków zagranicznych. Poprzez wzrost produkcji i eksportu, chce on osiągnąć wynik o 9% lepszy niż w tym roku. Wspólnie z Kia, obie firmy planują w 2005 roku sprzedać aż 3.6 miliona aut, o 300tys. więcej niż w tym roku.

Wszystkie te działania są elementami konsekwentnej realizacji planu wejścia powiązanych firm do najlepszej piątki globalnych producentów samochodów w 2010 roku.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.