Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hyundai i Kia +5%

Hyundai i Kia +5%

Południowokoreański koncern motoryzacyjny, realizując swój cel wejścia do topowej piątki światowych producentów, zamierza w przyszłym roku znacznie zwiększyć sprzedaż.

Rok 2004 jest bardzo dobry dla południowokoreańskich marek, w tym dla Kia powiązaniej z Hyundai. W przyszłym roku firma planuje dalszy wzrost sprzedaży, głównie poprzez zwiększenie eksportu. Szacuje się, że na zagranicznych rynkach możliwe jest osiągnięcie wyniku lepszego nawet o 30%. Wtedy przychody doszły by do poziomu 10 mld dolarów, a głównym motorem napędowym ma być wprowadzona w styczniu do europejskich salonów nowa wersja modelu Sportage.

Również macierzysty Hyundai ma ofensywne plany dotyczące rynków zagranicznych. Poprzez wzrost produkcji i eksportu, chce on osiągnąć wynik o 9% lepszy niż w tym roku. Wspólnie z Kia, obie firmy planują w 2005 roku sprzedać aż 3.6 miliona aut, o 300tys. więcej niż w tym roku.

Wszystkie te działania są elementami konsekwentnej realizacji planu wejścia powiązanych firm do najlepszej piątki globalnych producentów samochodów w 2010 roku.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Tesla wycofuje Model X 60D
Tesla wycofuje Model X 60D
Po kilku miesiącach od premiery Tesla wycofuje najtańszą wersję crossovera. Model X 60D nie jest już dostępny w cenniku, a tym samym cena podstawowego modelu wzrosła o 10 tys. dolarów.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj