mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hyundai inwestuje w Rosji

Hyundai inwestuje w Rosji

Hyundai rozpoczął budowę fabryki w St. Petersburgu, która ma produkować 100 tys. aut osobowych rocznie. Celem jest stworzenie w Rosji bazy produkcyjno-handlowej służącej ekspansji do krajów byłego Związku Radzieckiego oraz Europy Wschodniej.

Hyundai inwestuje w Rosji
Hyundai planuje zainwestować w sumie 330 mln euro w fabrykę, która ma rozpocząć działalność w grudniu 2010, a sprzedaż w styczniu 2011 i osiągnąć wielkość 100 tys. pojazdów rocznie pod koniec roku.

Począwszy od 2011 Hyundai planuje produkcję małych i średniej wielkości modeli przeznaczonych na rynek lokalny. Oferta będzie uzupełniana o inne modele w zależności od potrzeb lokalnego rynku.

„Nowa fabryka Hyundaia w Rosji, będąca naszą szóstą zagraniczną bazą produkcyjną, będzie miała strategiczne znaczenie w ekspansji do krajów byłego Związku Radzieckiego i Europy Wschodniej” – powiedział podczas uroczystości Byung-kee Suh, vice szef kontroli jakości Hyundai Motor. „Będziemy produkować samochody najwyższej jakości, by stać się producentem nr 1 na rynku rosyjskim.”

St. Petersburg wydaje się być idealnym miejscem dla branży motoryzacyjnej ze względu na dobrze rozwiniętą infrastrukturę przemysłową i logistyczną, wykwalifikowaną siłę roboczą oraz aktywne wsparcie ze strony władz.

Fabryka, posiadająca również część magazynową i spedycyjną, zostanie zbudowana na obszarze 2 mln m2. Powierzchnia budynków zajmie 83 tys. m2. Hyundai przewiduje stworzenie 4.000 miejsc pracy, z czego 1.700 przy liniach montażowych i 2.200 w zakładach produkujących części zamienne.

W ubiegłym roku Hyundai Motor sprzedał w Rosji 147.843 samochody osobowe (+47%), czyniąc Hyundaia drugą, najpopularniejszą marką zagraniczną w Rosji. W tym roku, Hyundai Motor planuje zwiększyć sprzedaż o kolejne 35% w stosunku do roku poprzedniego do około 200 tys. sztuk.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Hyundai
Tematy w artykule: Hyundai

Podobne wiadomości:

Tani Hyundai również w Europie

auto motor i sport 0000-00-00

Hyundai Ioniq - znamy cenę w Polsce

Hyundai Ioniq - znamy cenę w Polsce

Aktualności 2016-09-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.