mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hyundai ix25 trafi do Europy

Hyundai ix25 trafi do Europy

Na razie nie są to jeszcze potwierdzone informacje, ale wszystkie wróble na dachu siedziby Hyundaia ćwierkają o tym już od pewnego czasu. Pokazany wiosną Hyundai ix25, który stworzony został z myślą o chińskim rynku, trafi także do Europy i Stanów Zjednoczonych.

Hyundai ix25 trafi do Europy
Rynek małych SUV-ów czy też crossoverów przeżywa na europejskim rynku prawdziwy boom. W pierwszym półroczu br. sprzedaż modeli z tego segmentu przekroczyła 390 tys. egzemplarzy i była aż o 89 proc. większa niż rok wcześniej. Szacuje się, że do końca roku sprzedanych zostanie ponad 500 tys. aut tej klasy, a do 2020 roku segment ten urośnie aż do miliona sztuk rocznie.

Nieobecność Hyundaia w tej klasie aut sprawia, że Koreańczycy nie czerpią z tego zainteresowania Europejczyków żadnych korzyści. Dlatego coraz częściej mówi się o wprowadzeniu na rynek małego crossovera. Takim autem mógłby być Hyundai ix25, pokazany wiosną na wystawie w Pekinie. Wprawdzie to wersja przygotowana specjalnie z myślą o chińskim odbiorcy i póki co nie było mowy o europejskiej odmianie tego modelu, ale potrzeba rynkowa może sprawić, że szybko powstanie europejskim odpowiednik. Tym bardziej, że w tym roku na wystawie w Genewie Hyundai zaprezentował prototypowego crossovera o nazwie Intrado. Wprawdzie o napędzie wodorowym, w jaki ten koncept był wyposażony, możemy na razie z pewnością zapomnieć, ale elementy stylistyczne nadwozia i wnętrza mogą być wykorzystane w małym SUV-ie koreańskiej marki.Władze Hyundaia oficjalnie nie potwierdzają tym doniesieniom, jednak, jak donosi Automotive News Europe, już w 2017 roku taki model zadebiutuje w Europie, a także na rynku amerykańskim. Aby jednak nie stracić kolejnych dwóch lat, już w przyszłym roku ma się pojawić odmiana modelu i20 o nadwoziu nawiązującym do SUV-ów.

Co ciekawe, to nie koniec planów odnośnie nowych wersji nadwoziowych debiutującego w tym roku nowego i20. Na przyszły rok planowany jest także debiut wersji trzydrzwiowej, a w planach jest także kombi. Hyundai dostrzega tu pewną lukę w tym segmencie rynkowym, który w przyszłości ma odgrywać znaczącą rolę na Starym Kontynencie. Małe kombi oferują obencie wyłącznie Renault, Seat oraz Skoda.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Hyundai
Tematy w artykule: Hyundai crossover SUV Hyundai ix25

Podobne wiadomości:

Hyundai i30 Fastback - nieoczekiwana premiera

Hyundai i30 Fastback - nieoczekiwana premiera

Aktualności 2017-07-13

Hyundai Kona – nowy SUV z Korei

Hyundai Kona – nowy SUV z Korei

Aktualności 2017-05-01

Na przełomie września i października zadebiutuje zupełnie nowy Hyundai Kona. Koreański producent od kilku miesięcy pracuje intensywnie nad wersją produkcyjną, a w sieci pojawiły się już pierwsze zdjęcia modelu.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!
Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!
Mercedes zaprezentował trzecią odsłonę luksusowego modelu CLS, który kilkanaście lat temu zapoczątkował erę czterodrzwiowych sedanów.