mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hyundai ix25 trafi do Europy

Hyundai ix25 trafi do Europy

Na razie nie są to jeszcze potwierdzone informacje, ale wszystkie wróble na dachu siedziby Hyundaia ćwierkają o tym już od pewnego czasu. Pokazany wiosną Hyundai ix25, który stworzony został z myślą o chińskim rynku, trafi także do Europy i Stanów Zjednoczonych.

Hyundai ix25 trafi do Europy
Rynek małych SUV-ów czy też crossoverów przeżywa na europejskim rynku prawdziwy boom. W pierwszym półroczu br. sprzedaż modeli z tego segmentu przekroczyła 390 tys. egzemplarzy i była aż o 89 proc. większa niż rok wcześniej. Szacuje się, że do końca roku sprzedanych zostanie ponad 500 tys. aut tej klasy, a do 2020 roku segment ten urośnie aż do miliona sztuk rocznie.

Nieobecność Hyundaia w tej klasie aut sprawia, że Koreańczycy nie czerpią z tego zainteresowania Europejczyków żadnych korzyści. Dlatego coraz częściej mówi się o wprowadzeniu na rynek małego crossovera. Takim autem mógłby być Hyundai ix25, pokazany wiosną na wystawie w Pekinie. Wprawdzie to wersja przygotowana specjalnie z myślą o chińskim odbiorcy i póki co nie było mowy o europejskiej odmianie tego modelu, ale potrzeba rynkowa może sprawić, że szybko powstanie europejskim odpowiednik. Tym bardziej, że w tym roku na wystawie w Genewie Hyundai zaprezentował prototypowego crossovera o nazwie Intrado. Wprawdzie o napędzie wodorowym, w jaki ten koncept był wyposażony, możemy na razie z pewnością zapomnieć, ale elementy stylistyczne nadwozia i wnętrza mogą być wykorzystane w małym SUV-ie koreańskiej marki.Władze Hyundaia oficjalnie nie potwierdzają tym doniesieniom, jednak, jak donosi Automotive News Europe, już w 2017 roku taki model zadebiutuje w Europie, a także na rynku amerykańskim. Aby jednak nie stracić kolejnych dwóch lat, już w przyszłym roku ma się pojawić odmiana modelu i20 o nadwoziu nawiązującym do SUV-ów.

Co ciekawe, to nie koniec planów odnośnie nowych wersji nadwoziowych debiutującego w tym roku nowego i20. Na przyszły rok planowany jest także debiut wersji trzydrzwiowej, a w planach jest także kombi. Hyundai dostrzega tu pewną lukę w tym segmencie rynkowym, który w przyszłości ma odgrywać znaczącą rolę na Starym Kontynencie. Małe kombi oferują obencie wyłącznie Renault, Seat oraz Skoda.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Hyundai
Tematy w artykule: Hyundai crossover SUV Hyundai ix25

Podobne wiadomości:

Hyundai Kona – nowy SUV z Korei

Hyundai Kona – nowy SUV z Korei

Aktualności 2017-05-01

Na przełomie września i października zadebiutuje zupełnie nowy Hyundai Kona. Koreański producent od kilku miesięcy pracuje intensywnie nad wersją produkcyjną, a w sieci pojawiły się już pierwsze zdjęcia modelu.

Hyundai Ioniq - znamy cenę w Polsce

Hyundai Ioniq - znamy cenę w Polsce

Aktualności 2016-09-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.