mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hyundai ix35 będzie "trzymać" wartość

Hyundai ix35 będzie "trzymać" wartość

Nie tak dawno temu informowaliśmy o świetnym debiucie rynkowym Hyundaia ix35. Jest duża szansa, iż ten trend się utrzyma. Kompaktowy SUV Hyundaia, według EurotaxGlass's, ma utrzymać bowiem w Europie wysoką wartość po trzech latach użytkowania.

Hyundai ix35 będzie
Najnowsza analiza przedstawiona przez niezależną agencję badania rynku motoryzacyjnego przewiduje, że po trzech latach i przejechaniu 90.000 km Hyundai ix35 zachowa imponujące 62% pierwotnej ceny, co jest wartością znacznie wyższą w porównaniu z kluczowymi rywalami w tym segmencie.

Analizy wykonane dla ix35 w sześciu krajach europejskich wykazały, że w Niemczech – na największym rynku samochodowym w Europie, samochód utrzyma 58,1% pierwotnej wartości, wyprzedzając dotychczasowych liderów segmentu C-SUV, takich jak Toyota RAV4 (44,7%), Nissan Qashqai (50,5%) i Volkswagen Tiguan (55,6%).

Również w Austrii, Belgii i Szwajcarii, ix35 osiągnął lepsze wyniki, jeśli chodzi o wartość rezydualną w porównaniu do swoich japońskich i europejskich konkurentów. Hyundai ma silną pozycję także w innych krajach Europy – m.in. w Hiszpanii oraz Czechach, gdzie znajduje się pierwsza europejska fabryka koreańskiego producenta.

- Od czasu oficjalnej premiery, która miała miejsce na początku roku podczas targów motoryzacyjnych w Genewie, ix35 niezmiennie nas zaskakuje. Samochód stał się hitem zarówno w opinii konsumentów, jak i mediów, a opublikowane dane dotyczące wartości rezydualnej potwierdzają, jak marka Hyundai umocniła swoją pozycję w Europie w ostatnich latach - powiedział Allan Rushforth, wiceprezes Hyundai Motor Europe.


Podobne wiadomości:

Hyundai i30 N - hot-hatch z Korei

Hyundai i30 N - hot-hatch z Korei

Aktualności 2017-07-14

Hyundai i30 N – polski cennik

Hyundai i30 N – polski cennik

Aktualności 2017-11-09

Komentuj:

~to dziwne 2010-06-22

bo auto kiepskie, brzydkie (nawet powiedziałbym obciachowe) i bardzo drogie.

~marek 2010-06-10

Ix35 jest produkowany na Słowacji a nie w Czechach

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando