mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hyundai może jednak w Polsce!

Hyundai może jednak w Polsce!

"Jeśli czeski rząd wkrótce nie przygotuje gruntów pod nową fabrykę Hyundaia, południowokoreański producent rozpocznie budowę w Polsce" - to wypowiedź Olesa Gadacza, rzecznika Huyndaia dla dziennika Hospodarske noviny.

Hyundai może jednak w Polsce!

Gadacz dodał także, że końcowa decyzja nie została jeszcze podjęta. W grę wchodzą nie tylko Nosovice, ale także inne miejsca na Morawach. Również Polska brana jest pod uwagę.

Huyndai czeka na rządowe gwarancje dotyczące działek pod inwestycję. Rzecznik koncernu nie powiedział jednak jak długo producent zamierza jeszcze czekać.
Z kolei strona czeska przestrzega przed przedwczesnymi wnioskami: "Jesteśmy w stałym kontakcie z inwestorem, przełom roku przyniesie wiążące decyzje" - powiedziała Jana Viskova, rzeczniczka Czeskiej Agencji Inwestycji.

Obywatelskie stowarzyszenie Puda pro zivot (Ziemia dla życia) i prawnicy Służby ochrony środowiska wysłali do władz Huyndai Motor Company list otwarty, w którym proszą o dokładne przemyślenie decyzji o inwestycji w Nosovicach. Czeski rząd obawia się, że list może zaszkodzić inwestycji w strefę przemysłową. Czesi mają też problemy z właścicielami działek, na których miałaby powstać fabryka. Nie chcą oni sprzedawać gruntów.

Inwestycja szacowana jest na 30-45 miliardów czeskich koron. Pierwsze samochody powinny zjechać z taśm w 2009 roku. Fabryka Hyundaia w Europie ma produkować 300 tysięcy aut rocznie.

Czytaj także:

Podatek ekologiczny w Czechach 2005-12-08

Upusty nie zawsze pomagają 2005-12-01

Nowy Hyundai Santa Fe 2005-11-24


Podobne wiadomości:

Podatek ekologiczny w Czechach

Podatek ekologiczny w Czechach

Finanse i prawo 2005-12-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?