mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hyundai najbardziej innowacyjnym koncernem motoryzacyjnym

Hyundai najbardziej innowacyjnym koncernem motoryzacyjnym

Jak co roku firma konsultingowa Boston Consulting Group opublikowała swój raport nt. najbardziej innowacyjnych firm ubiegłego roku. Wśród firm produkujących samochody na czoło awansował Hyundai, największy zaś spadek zanotował Volkswagen.

Hyundai najbardziej innowacyjnym koncernem motoryzacyjnym
Ranking "World's 50 Most Innovative Companies" za ubiegły rok zdominowały, jak zresztą we wcześniejszych latach, firmy z branży IT oraz elektronicznej. Pierwsze miejsce, i to bez przerwy od 2005 roku, zajęła firma Apple. Drugie przypadło (siódmy raz z rzędu) firmie Google, zaś na trzecim uplasował się Samsung. Ponadto w czołowej dziesiątce, bez przerwy od 2005 roku, znalazły się Microsoft oraz IBM oraz Sony.

Ostatnie miejsce w czołowej dziesiątce zajął Hyundai, tym samym był najwyżej notowaną firmą motoryzacyjną, która w stosunku do ostatniego rankingu awansowała o 12 lokat. Tuż za Hyundaiem, aż cztery następne miejsce zajęły także koncerny motoryzacyjne. Kolejno były to Toyota, Ford, Kia oraz BMW, przy czym Kia po raz pierwszy trafiła do pięćdziesiątki najbardziej innowacyjnych firm na świecie.

Największy spadek w rankingu zanotował Volkswagen, piętnasty w ostatnim rankingu, teraz uplasował się dopiero na 45. miejscu. Po raz pierwszy w rankingu zabrakło Hondy, zaś od 2009 roku do pierwszej pięćdziesiątki wciąż nie mogą powrócić Daimler oraz Jaguar Land Rover.

Autorzy rankingu podkreślili także duże nakłady na inwestycje poczynione w ostatnich latach przez Renault, najwyżej sklasyfikowanego francuskiego przedsiębiorcy w tym zestawieniu. Renault zostało docenione za inwestycje w samochody napędzane wyłącznie energią elektryczną i ich stopniowe wprowadzanie na rynki.

Najbardziej innowacyjne koncerny motoryzacyjne (w nawiasie miejsce w ogólnym rankingu):
1. Hyundai (10)
2. Toyota (11)
3. Ford (12)
4. Kia (13)
5. BMW (14)
6. Nissan (22)
7. Audi (25)
8. GM (29)
9. Renault (34)
10. VW (45)
Zobacz koniecznie: Wszystko o Hyundai
Tematy w artykule: Hyundai ekologia ekologiczny samochod innowacja

Podobne wiadomości:

Hyundai i30 N - hot-hatch z Korei

Hyundai i30 N - hot-hatch z Korei

Aktualności 2017-07-14

Hyundai Ioniq - znamy cenę w Polsce

Hyundai Ioniq - znamy cenę w Polsce

Aktualności 2016-09-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.