mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hyundai rozpoczyna budowę fabryki

Hyundai rozpoczyna budowę fabryki

Hyundai Motor Company rozpoczął dzisiaj budowę fabryki wartej 1,1 miliarda euro, umiejscowionej w czeskiej miejscowości Noszowice. Po zakończeniu prac konstrukcyjnych w marcu 2009 roku, Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) uzyska moc produkcyjną 200 tysięcy aut rocznie.

Hyundai rozpoczyna budowę fabryki

Początkowo z taśm zjeżdżać będzie 5-drzwiowy hatchback i30 z segmentu C oraz kompaktowy minivan zakodowany jako YN, którego projekt zostanie wkrótce pokazany publicznie. Pełna moc produkcyjna 300 tysięcy samochodów rocznie zostanie osiągnięta w 2011 roku po dodaniu trzeciego modelu Hyundaia.

Ustanowienie w Europie spółki odpowiedzialnej za produkcję ma zwiększyć konkurencyjność cenową samochodów Hyundai i wzmocnić świadomość marki.

Zlokalizowanie fabryki HMMC w odległości zaledwie 85 km od obiektu należącego do spółki stowarzyszonej z Hyundaiem Kia Motors Slovakia, jak również korzystanie ze wspólnych poddostawców i infrastruktury, wpłynie na zwiększenie skuteczności działań obydwu przedsiębiorstw. Z fabryką Kii współpracuje już jedenastu kluczowych dostawców pochodzenia koreańskiego. Kolejnych trzech planuje uruchomienie swoich inwestycji w tym regionie, co razem daje 14 przedsięwzięć inwestycyjnych.

W pierwszej fazie HMMC planuje stworzenie bezpośrednio 2 845 miejsc pracy. Kolejne 675 osób zatrudnionych zostanie w późniejszym okresie. Razem daje to 3520 miejsc pracy.

Dowiedz się więcej o marce Hyundai

Komentuj:

~Pot 2007-06-05

Hyundai to straszne dno.

~Huyuhndai ? 2007-06-05

Koreańczycy dopiero się uczą robić auta, narazie odstają od Europy i Japonii o dobre kilkadziesiąt lat, ale za 40-50 lat mogą zaprezentować już całkiem dobre auta. Narazie to jest straszny fajans, ale Japończycy też zaczynali od zera 50 lat temu.

~dynia 2007-04-26

Polacy beda tam pracowac.... tylko podatki trafio do kasy Czech a nie Polski i tyle... jestesmy w UE to zaden problem ...

~LL 2007-04-25

szkoda że nie w polsce tylko tam

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.