mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hyundai ruszy wcześniej w Czechach

Hyundai ruszy wcześniej w Czechach

O trzy miesiące wcześniej niż pierwotnie planowano ruszy produkcja w czeskiej fabryce Hyundaia. Na początku z zakładów w Nosovicach wyjeżdżać będzie Hyundai i30.

Hyundai ruszy wcześniej w Czechach
Początkowo start produkcji miał nastąpić w marcu przyszłego roku, jednak prace budowlane oraz przygotowawcze do produkcji samochodów udało się zakończyć przed terminem. Fabryka, gotowa już teraz do uruchomienia, czeka jeszcze tylko na ostateczne zezwolenia ze strony czeskiej.

W Nosovicach, miejscowości położonej ok. 400 km na wschód od Pragi, w pierwszej fazie wytwarzany będzie jedynie model i30. Roczna produkcja ma wynosić 200 tys. egzemplarzy. w późniejszym czasie roczne zdolności produkcyjne mają zostać zwiększone do 300 tys. aut. Wówczas obok i30 z taśm montażowych zjeżdżać będą jednak także średniej wielkości minivan, następca modelu Matrix oraz SUV, następca Tucsona.

W fabryce w Nosovicach, która koreańskiego producenta kosztowała 1,1 mld euro, obok samochodów wytwarzane będą również przekładnie dla i30 oraz siostrzanej Kii cee'd, która produkowana jest ok. 85 km na południowy wschód od Nosovic, w słowackiej fabryce Kii w Żylinie.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Hyundai
Tematy w artykule: Hyundai

Podobne wiadomości:

Hyundaiem i10 z Indii do Paryża

auto motor i sport 0000-00-00

Hyundai i30 N - hot-hatch z Korei

Hyundai i30 N - hot-hatch z Korei

Aktualności 2017-07-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Sprawdź historię sprowadzonego pojazdu – za darmo!
Sprawdź historię sprowadzonego pojazdu – za darmo!
Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało, że już od poniedziałku można korzystać z nowej usługi w ramach systemu Historia Pojazdu. Funkcjonalność rozszerzono o zagraniczne samochody, które do tej pory nie były ujęte w Centralnej Ewidencji Pojazdów, a pojawiły się w ofertach sprzedaży.