mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hyundai uderza na Rosję

Hyundai uderza na Rosję

Koreański Hyundai planuje budowę nowej fabryki samochodów w Rosji. Informację o poszukiwaniu nowych miejsc pod nowy zakład zdradził przy okazji odbywających się targów samochodowych w Paryżu wiceprezydent Hyundaia na rynek Europy centralnej i środkowej, K.H. Ahn.

Hyundai uderza na Rosję
Oficjalnie jednak Ahn nie potwierdza lokalizacji nowej fabryki w Rosji choć to ten kraj ma największe szanse na ściągnięcie do siebie koreańskiego inwestora. Hyundai należy do grona największych marek samochodowych, których modele wytwarzane są za granicą, a które w Rosji odnoszą znakomite wyniki sprzedaży. Jednak Moskwa już od dłuższego czasu przymierza się do zaostrzenia przepisów dotyczących towarów importowanych do kraju co może mieć także konsekwencje dla przemysłu samochodowego. Dlatego też nie chcąc stracić pokaźnych wpływów dla Koreańczyków wybudowanie zakładu w państwie nad Wołgą jest właściwie jedynym rozsądnym wyborem w tej sytuacji.

Ponadto Hyundai planuje rozbudować istniejącą już w Rosji w miejscowości Taganrog (1000 kilometrów na południe od Moskwy) montażownię, w której mogłyby ruszyć prace nad budową modelu Santa Fe co jeszcze bardziej potwierdza nieoficjalną decyzję Hyundaia co do wyboru miejsca powstania nowej fabryki.

Dowiedz się więcej o marce Hyundai

Czytaj także:

Coupe i Grandeur 2.2 CRDi 2006-09-15

Hyundai buduje w Czechach 2006-08-17
Zobacz koniecznie: Wszystko o Hyundai
Tematy w artykule: Hyundai

Podobne wiadomości:

Hyundai Kona – nowy SUV z Korei

Hyundai Kona – nowy SUV z Korei

Aktualności 2017-05-01

Na przełomie września i października zadebiutuje zupełnie nowy Hyundai Kona. Koreański producent od kilku miesięcy pracuje intensywnie nad wersją produkcyjną, a w sieci pojawiły się już pierwsze zdjęcia modelu.

Hyundai i30 N – polski cennik

Hyundai i30 N – polski cennik

Aktualności 2017-11-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka
Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka
Już niebawem katowicki oddział GDDKiA ogłosi ponowny przetarg na budowę drugiej jezdni drogi ekspresowej trasy S1 do lotniska Katowice. Pierwszy przetarg trwał dwa lata i został kilka dni temu unieważniony.