mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hyundai w Czechach

Hyundai w Czechach

Republika Czeska doszła do porozumienia w sprawie budowy nowej fabryki samochodów na jej terenach. Udało się podpisać umowę z południowokoreańskim producentem samochodów, marką Hyundai.

Hyundai w Czechach

Koncern zapowiedział, że zainwestuje ponad miliard euro w fabrykę, która docelowo wytwarzać będzie około 300 tysięcy samochodów, wraz z początkiem 2008 roku. Będzie to jedna z największych inwestycji zagranicznych w kraju niedawno przyjętym do Unii Europejskiej. Obie strony negocjowały przez ponad miesiąc szczegóły takie jak ulgi podatkowe, tworzenie nowych miejsc pracy oraz inne detale.

Fabryka zostanie zbudowana w specjalnej, wschodniej strefie rozwoju Nosovice, niedaleko miasta Ostrava. Hyundai otrzyma wsparcie czeskiego rządu opiewające na kwotę 180 milionów dolarów, a potem dostanie kolejne 54 miliony poprzez zwolnienie z podatków. Na sam początek koncern ma zatrudniać około 3 tysięcy ludzi. Z czasem w jego fabrykach liczba ta zwiększy się do 10 tysięcy.

Dowiedz się więcej o marce Hyundai

Hyundai zamierza zostać jednym z pięciu największych producentów samochodów na świecie. Otwieranie nowych, zagranicznych fabryk jest częścią planu pozwalającego to zrealizować. Dla Czech jest to szansa by zwiększyć poważnie swój eksport oraz uzyskać wzrost ekonomiczny na poziomie wyższym o 2,5 procent rocznie.

Czytaj także:

"Nowy Hyundai Amica" (2006-03-07)

"Nowości marki Hyundai w Genewie" (2006-03-06)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Hyundai
Tematy w artykule: Hyundai

Podobne wiadomości:

Hyundai i30 Fastback - nieoczekiwana premiera

Hyundai i30 Fastback - nieoczekiwana premiera

Aktualności 2017-07-13

Hyundai i30 N – polski cennik

Hyundai i30 N – polski cennik

Aktualności 2017-11-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.