mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hyundai w czołówce SUV

Hyundai w czołówce SUV

Hyundai ugruntował mocną pozycję w segmencie samochodów SUV w Europie zdobywając 11,4 procent rynku i zajmując 3. miejsce w rankingu sprzedaży. Pojazdy rekreacyjne marki Hyundai nabyło w ubiegłym roku prawie 100 tysięcy klientów na Starym Kontynencie.

Hyundai w czołówce SUV

W ciągu sześciu lat Hyundai zdobył 11,4 procent udziałów w bardzo konkurencyjnym segmencie SUV osiągając 3. miejsce w rankingu najpopularniejszych marek pojazdów SUV ze sprzedażą sięgającą 100,000 sztuk. W wielu krajach europejskich Hyundai zdobył pozycję lidera w tej klasie (m.in. w Austrii, Belgii, Czechach, Hiszpanii, Holandii, Irlandii i Szwecji). Sukces Hyundaia w tej branży nie pojawił się znienacka.

Dowiedz się więcej o marce Hyundai

Wprowadzając w 1999 roku model Santa Fe był jednym z pierwszych producentów samochodów oferujących nowoczesny pojazd rekreacyjny. Potem przyszła kolej na najmniejszy w segmencie SUV model Hyundaia – Tucson. Auto posiada te same cechy co Santa Fe, a do sprzedaży zostało wprowadzone w 2004 roku. Z Tucsonem, Santa Fe i najmocniejszym Terracanem Hyundai umacniał swą pozycję na przestrzeni ostatnich lat, przyczyniając się do ogólnego sukcesu marki w Europie.

W marcu na salonie motoryzacyjnym w Genewie Hyundai zaprezentuje kolejną generację Santa Fe. Oczekuje się, że większe rozmiary, mocniejsze silniki i lepsze wyposażenie pomogą umiejscowić nowe Santa Fe w segmencie premium SUV.

Czytaj także:

Hyundai Talus: Trochę inny SUV 2006-01-09

Hyundai dla WOŚP 2006-01-09

Czesi jadą do Korei 2006-01-05

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Hyundai Santa Fe
Hyundai Santa Fe
Cena podstawowa już od: 140 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.
Hyundai Tucson
Hyundai Tucson
Cena podstawowa już od: 84 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Hyundai Ioniq - znamy cenę w Polsce

Hyundai Ioniq - znamy cenę w Polsce

Aktualności 2016-09-07

Hyundai rozmawia z Google

Hyundai rozmawia z Google

Technika 2016-08-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
W pogoni za wydajnością
W pogoni za wydajnością
Coraz bardziej zaawansowane układy wtryskowe, poza zwiększaniem mocy silników, optymalizują proces spalania obniżając zużycie paliwa i zmniejszając emisję spalin.