mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hyundai w nowych segmentach i F1

Hyundai w nowych segmentach i F1

Największy południowokoreański producent motoryzacyjny, koncern Hyundai, chce utrzymać szybkie tempo wzrostu m.in. poprzez wprowadzenie nowych modeli, a także poprzez udział w najbardziej prestiżowych wyścigach Formuły 1.

Hyundai w nowych segmentach i F1

W nadchodzących trzech latach Hyundai zamierza wprowadzić na rynek aż sześć nowości. Zmiany w gamie modelowej zaczną się od następcy vana Trajet, który w sprzedaży pojawi się już w połowie przyszłego roku. Jednak największe nadzieje władze koreańskiej firmy wiążą ze swoim nowym modelem w segmencie kompaktów. Pierwszą zapowiedzią tego pięciodrzwiowego auta był prototypowy model Arnejs zaprezentowany podczas tegorocznych targów motoryzacyjnych w Paryżu. Na tej samej platformie w nieco późniejszym czasie powstaną także wersje kombi (koniec 2007), z rozkładanym dachem (wiosna 2008) oraz minivan (przełom 2009/2010).

Wszystkie te cztery wersje nadwoziowe, podobnie jak nowy model z segmentu SUV, powstawać będą w czeskiej fabryce Hyundaia w Nosowicach. Już w 2008 r. ta pierwsza europejska fabryka Hyundaia wytwarzać będzie rocznie 200 tys. aut, a od 2010/2011 roczna zdolność produkcyjna wzrośnie do 300 tys. samochodów.

Kolejne modele i zwiększenie produkcji to nie jedyne kroki, jakie zostaną podjęte, by zwiększyć sprzedaż. Równie ważne może być, w celu promowania na całym świecie marki, wejście do grona zespołów startujących w wyścigach Formuły 1. Pierwsze rozmowy w tej sprawie już są ponoć prowadzone z szefowstem F1. Początek startów Hyundaia w F1 może nastąpić już nawet w 2010 roku.

Zobacz więcej o marce Hyundai

Zobacz koniecznie: Wszystko o Hyundai
Tematy w artykule: Hyundai

Podobne wiadomości:

Hyundai Kona – nowy SUV z Korei

Hyundai Kona – nowy SUV z Korei

Aktualności 2017-05-01

Na przełomie września i października zadebiutuje zupełnie nowy Hyundai Kona. Koreański producent od kilku miesięcy pracuje intensywnie nad wersją produkcyjną, a w sieci pojawiły się już pierwsze zdjęcia modelu.

Hyundai i30 N - hot-hatch z Korei

Hyundai i30 N - hot-hatch z Korei

Aktualności 2017-07-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda utrzymuje pozycję lidera na polskim rynku
Skoda utrzymuje pozycję lidera na polskim rynku
Skoda po raz kolejny nie pozostawiła szans konkurentom. Cały rynek samochodów nowych zanotował wzrosty, ale czeska marka wyraźnie zwiększyła dystans w stosunku do konkurentów. Skoda była najchętniej wybieraną marką w Polsce wśród klientów indywidualnych i flotowych.