mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hyundai w nowych segmentach i F1

Hyundai w nowych segmentach i F1

Największy południowokoreański producent motoryzacyjny, koncern Hyundai, chce utrzymać szybkie tempo wzrostu m.in. poprzez wprowadzenie nowych modeli, a także poprzez udział w najbardziej prestiżowych wyścigach Formuły 1.

Hyundai w nowych segmentach i F1

W nadchodzących trzech latach Hyundai zamierza wprowadzić na rynek aż sześć nowości. Zmiany w gamie modelowej zaczną się od następcy vana Trajet, który w sprzedaży pojawi się już w połowie przyszłego roku. Jednak największe nadzieje władze koreańskiej firmy wiążą ze swoim nowym modelem w segmencie kompaktów. Pierwszą zapowiedzią tego pięciodrzwiowego auta był prototypowy model Arnejs zaprezentowany podczas tegorocznych targów motoryzacyjnych w Paryżu. Na tej samej platformie w nieco późniejszym czasie powstaną także wersje kombi (koniec 2007), z rozkładanym dachem (wiosna 2008) oraz minivan (przełom 2009/2010).

Wszystkie te cztery wersje nadwoziowe, podobnie jak nowy model z segmentu SUV, powstawać będą w czeskiej fabryce Hyundaia w Nosowicach. Już w 2008 r. ta pierwsza europejska fabryka Hyundaia wytwarzać będzie rocznie 200 tys. aut, a od 2010/2011 roczna zdolność produkcyjna wzrośnie do 300 tys. samochodów.

Kolejne modele i zwiększenie produkcji to nie jedyne kroki, jakie zostaną podjęte, by zwiększyć sprzedaż. Równie ważne może być, w celu promowania na całym świecie marki, wejście do grona zespołów startujących w wyścigach Formuły 1. Pierwsze rozmowy w tej sprawie już są ponoć prowadzone z szefowstem F1. Początek startów Hyundaia w F1 może nastąpić już nawet w 2010 roku.

Zobacz więcej o marce Hyundai

Zobacz koniecznie: Wszystko o Hyundai
Tematy w artykule: Hyundai

Podobne wiadomości:

Hyundai i30 N - hot-hatch z Korei

Hyundai i30 N - hot-hatch z Korei

Aktualności 2017-07-14

Hyundai i30 Fastback - nieoczekiwana premiera

Hyundai i30 Fastback - nieoczekiwana premiera

Aktualności 2017-07-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Tankowanie wodoru - 100 stacji w przyszłym roku
Tankowanie wodoru - 100 stacji w przyszłym roku
Wodór to paliwo przyszłości. Producenci samochodów coraz częściej interesują się nowoczesną technologią, ale nadal brakuje odpowiedniej infrastruktury do tankowania. Niemcy planują wybudować w przyszłym roku nawet 100 takich placówek.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic