mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > IAA 2009: Spadek mniejszy niż oczekiwano

IAA 2009: Spadek mniejszy niż oczekiwano

Choć liczba widzów podczas tegorocznej edycji wystawy samochodowej IAA we Frankfurcie nad Menem była wyraźnie niższa niż przed dwoma laty, to jednak w obliczu trwającego kryzysu i tak przewyższyła oczekiwania organizatorów.

IAA 2009: Spadek mniejszy niż oczekiwano
Organizatorzy targów motoryzacyjnych we Frankfurcie (VDA) oczekiwali, iż w ciągu jedenastu dni tereny targowe odwiedzi łącznie ok. 750 tys. widzów. Tymczasem rzeczywiste wyniki przeszły najśmielsze oczekiwania organizatorów, gdyż naliczono w sumie 850 tys. gości. I choć w porównaniu do rekordowej edycji z 2007 roku, kiedy to targi IAA odwiedziło prawie milion osób, oznacza to dość wyraźny spadek, jednak w obecnej sytuacji nikt nie spodziewał się kolejnego rekordu, czy choćby podobnego wyniku. W końcu w 2007 roku koniunktura w branży motoryzacyjnej była więcej niż dobra i nikt nie spodziewał się obecnego dziś kryzysu.

Spadek liczby odwiedzających osób wynikał przede wszystkim z oszczędności firm wystawiających się na targach. W porównaniu do 2007 roku wystawcy rozdali ok. 40% mniej wejściówek dla swoich klientów, partnerów czy pracowników i ich rodzin. Porównując liczbę sprzedanych biletów, okazuje się, iż liczba chętnych, aby obejrzeć najważniejsze nowości spadła nieznacznie. W kasach sprzedano bowiem tylko 5% mniej wejściówek niż dwa lata temu.

Poza organizatorami, zadowolenie z targów wyrazili także obecni wystawcy. Wprawdzie ich liczba spadła o 30%, to zdecydowana większość po zakończeniu targów nie żałowała swojej obecności we Frankfurcie. Jak wynika z badania, prawie jedna czwarta odwiedzających targi planuje w ciagu najbliższego półrocza nabyć nowy samochód. Nieobecne marki we Frankfurcie mogą więc wypaść z kręgu zainteresowania.
Tematy w artykule: targi IAA targi motoryzacyjne

Podobne wiadomości:

Essen Motor Show 2009

auto motor i sport 0000-00-00

Targi Frankfurt 2015 właśnie ruszyły! Zobacz premiery

Targi Frankfurt 2015 właśnie ruszyły! Zobacz...

Premiery 2015-09-11

Komentuj:

~dajdas 2009-09-29

ten spadek to przeze mnie :-), dwa lata temu byłem we Frankfurcie, w tym nie chciało mi sie już

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.