Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > II Polsko-Saksońskie Forum Gospodarcze

II Polsko-Saksońskie Forum Gospodarcze

Przez dwa dni, 7-8 listopada we Wrocławiu odbywa się drugie Polsko-Saksońskie Forum Gospodarcze. Zorganizowane forum ma stanowić platformę do rozmowy o możliwościach rozwoju wzajemnej współpracy gospodarczej.

Polska i kraje Europy Środkowo-Wschodniej po przystąpieniu do Unii Europejskiej stały się dla saksońskich przedsiębiorstw jeszcze bardziej interesującym partnerem gospodarczym i miejscem do lokalizacji różnych przedsięwzięć gospodarczych, nawiązywania korzystnych obustronne powiązań kooperacyjnych oraz realizacji koncepcji wspólnego działania w rejonie przygranicznym Polski, Niemiec i Czech.

Polska od lat zajmuje czołową pozycję jako partner gospodarczy Niemiec w Europie Środkowo-Wschodniej, zarówno w aspekcie wymiany handlowej, jak też istniejącej sieci powiązań kooperacyjnych i wielkości zaangażowania kapitałowego firm niemieckich w Polsce. Również wymiana handlowa między Polską i Saksonią rozwija się na przestrzeni ostatnich lat bardzo dynamicznie. W ciągu ostatnich 6 lat wzajemna wymiana handlowa wzrosła prawie trzykrotnie, co świadczy nie tylko o dobrej współpracy gospodarczej Polski i Saksonii, atrakcyjności gospodarczej obu krajów, lecz także o istniejących jeszcze dużych możliwościach w tym zakresie.

II Polsko-Saksońskie Forum Gospodarcze jest kontynuacją jego udanej pierwszej edycji, która odbyła się w kwietniu 2004 roku w Dreźnie z inicjatywy ministrów gospodarki i pracy obu krajów.

W warsztatach i giełdzie kooperacyjnej zostanie zaprezentowana m.in. branża motoryzacyjna, budowy maszyn i ochrony środowiska. Organizatorami spotkania są Ministerstwo Gospodarki Polski i Saksonii oraz Dolnośląski Urząd Wojewódzki, ponadto udział wezmą instytucje koordynujące i wspierające rozwój gospodarczy w tym regionie Europy. Swój udział zapowiedzieli również  przedsiębiorcy i przedstawiciele sektora małych i średnich firm.

W ramach warsztatu "Współpraca regionalna w zakresie polityki innowacyjnej, w tym praktyczne wykorzystanie prac badawczo-rozwojowych"  w module motoryzacja (producenci części zamiennych i wyposażenia) wystąpi polski referent - Mirosław Wróbel Członek Prezydium Dolnośląskiej Izby Gospodarczej oraz referent saksoński - Detmar Kampmann, Dyrektor Bosch Układy Hamulcowe Sp. z. o.o. w Mirkowie.

Ideą przyświecającą organizacji tego typu spotkań przedstawicieli przemysłu, sfer gospodarczych i administracji obu krajów jest stworzenie platformy wspierającej współpracę małych i średnich przedsiębiorstw oraz pomoc w lepszym i efektywniejszym powiązaniu regionalnych możliwości i inicjatyw. Bazując na dobrych doświadczeniach roku ubiegłego, w II Polsko-Saksońskim Forum Gospodarczym uwzględniono również spotkania plenarne, warsztaty problemowe oraz giełdę kooperacyjną, co w istotny sposób przyczyni się do dalszej intensyfikacji i podniesienia na wyższy jakościowo poziom współpracy gospodarczej Polski i Saksonii.

 

Tematy w artykule: wydarzenia

Podobne wiadomości:

Dębica odpowiedzialna społecznie

Dębica odpowiedzialna społecznie

Aktualności 2011-11-22

Projekt Automotive Silesia Region

Projekt Automotive Silesia Region

Aktualności 2011-11-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jakie samochody kupują Polacy?
Jakie samochody kupują Polacy?
Najnowsze wyniki badania „AUTOwybory Polaków” nie pozostawiają złudzeń. Ponad trzy czwarte Polaków kupuje samochody z rynku wtórnego. I nie zanosi się na to, żeby w najbliższym czasie cokolwiek zmieniło się w tym temacie.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj