mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > II Polsko-Saksońskie Forum Gospodarcze

II Polsko-Saksońskie Forum Gospodarcze

Przez dwa dni, 7-8 listopada we Wrocławiu odbywa się drugie Polsko-Saksońskie Forum Gospodarcze. Zorganizowane forum ma stanowić platformę do rozmowy o możliwościach rozwoju wzajemnej współpracy gospodarczej.

Polska i kraje Europy Środkowo-Wschodniej po przystąpieniu do Unii Europejskiej stały się dla saksońskich przedsiębiorstw jeszcze bardziej interesującym partnerem gospodarczym i miejscem do lokalizacji różnych przedsięwzięć gospodarczych, nawiązywania korzystnych obustronne powiązań kooperacyjnych oraz realizacji koncepcji wspólnego działania w rejonie przygranicznym Polski, Niemiec i Czech.

Polska od lat zajmuje czołową pozycję jako partner gospodarczy Niemiec w Europie Środkowo-Wschodniej, zarówno w aspekcie wymiany handlowej, jak też istniejącej sieci powiązań kooperacyjnych i wielkości zaangażowania kapitałowego firm niemieckich w Polsce. Również wymiana handlowa między Polską i Saksonią rozwija się na przestrzeni ostatnich lat bardzo dynamicznie. W ciągu ostatnich 6 lat wzajemna wymiana handlowa wzrosła prawie trzykrotnie, co świadczy nie tylko o dobrej współpracy gospodarczej Polski i Saksonii, atrakcyjności gospodarczej obu krajów, lecz także o istniejących jeszcze dużych możliwościach w tym zakresie.

II Polsko-Saksońskie Forum Gospodarcze jest kontynuacją jego udanej pierwszej edycji, która odbyła się w kwietniu 2004 roku w Dreźnie z inicjatywy ministrów gospodarki i pracy obu krajów.

W warsztatach i giełdzie kooperacyjnej zostanie zaprezentowana m.in. branża motoryzacyjna, budowy maszyn i ochrony środowiska. Organizatorami spotkania są Ministerstwo Gospodarki Polski i Saksonii oraz Dolnośląski Urząd Wojewódzki, ponadto udział wezmą instytucje koordynujące i wspierające rozwój gospodarczy w tym regionie Europy. Swój udział zapowiedzieli również  przedsiębiorcy i przedstawiciele sektora małych i średnich firm.

W ramach warsztatu "Współpraca regionalna w zakresie polityki innowacyjnej, w tym praktyczne wykorzystanie prac badawczo-rozwojowych"  w module motoryzacja (producenci części zamiennych i wyposażenia) wystąpi polski referent - Mirosław Wróbel Członek Prezydium Dolnośląskiej Izby Gospodarczej oraz referent saksoński - Detmar Kampmann, Dyrektor Bosch Układy Hamulcowe Sp. z. o.o. w Mirkowie.

Ideą przyświecającą organizacji tego typu spotkań przedstawicieli przemysłu, sfer gospodarczych i administracji obu krajów jest stworzenie platformy wspierającej współpracę małych i średnich przedsiębiorstw oraz pomoc w lepszym i efektywniejszym powiązaniu regionalnych możliwości i inicjatyw. Bazując na dobrych doświadczeniach roku ubiegłego, w II Polsko-Saksońskim Forum Gospodarczym uwzględniono również spotkania plenarne, warsztaty problemowe oraz giełdę kooperacyjną, co w istotny sposób przyczyni się do dalszej intensyfikacji i podniesienia na wyższy jakościowo poziom współpracy gospodarczej Polski i Saksonii.

 

Tematy w artykule: wydarzenia

Podobne wiadomości:

Autoevent 2011 – VII konferencja przemysłu motoryzacyjnego

Autoevent 2011 – VII konferencja przemysłu...

Aktualności 2011-06-16

Projekt Automotive Silesia Region

Projekt Automotive Silesia Region

Aktualności 2011-11-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross