mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > IRC: Mistrzostwo o 1,5 punktu

IRC: Mistrzostwo o 1,5 punktu

Andreas Mikkelsen został najmłodszym, rajdowym mistrzem serii Intercontinental Rally Challange. 22-letni Norweg zapewnił sobie tytuł po zwycięstwie w ostatniej rundzie cyklu - Rajdzie Cypru.

Walka w tegorocznym sezonie IRC trwała do ostatniej rundy. Andreas Mikkelsen w pokonanym polu zostawił swojego najgroźniejszego rywala, Jana Kopecky'ego. Czech przegrał mistrzostwo zaledwie o 1,5 punktu. Na Cyprze był również drugi, tracąc do Mikkelsena 1 min. 40 s. Trzecie miejsce na podium w klasyfikacji generalnej IRC 2011 przypadło Finowi - Juho Hanninen uzupełnił skład kierowców startujących na Skodach Fabia S2000. Zaledwie 2 oczka do najniższego stopnia podium zabrakło Freddy'emu Loix. Piąte miejsce na koniec sezonu wędruje do innego Belga - Thierry'ego Neuville, który jest jednocześnie najwyżej sklasyfikowanym kierowcą Peugeota. Szóstą lokatę w IRC zajął Bryan Bouffier, doskonale znany polskim kibicom rajdowym. Na 16. miejscu sklasyfikowano Michała Sołowowa.