mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > IRC: Skoda w Rajdzie Monte Carlo

IRC: Skoda w Rajdzie Monte Carlo

Na mecie na samym początku Rajdu Monte Carlo stanie 10 rajdowych Fabii Super 2000. W tym sezonie Skoda ma zamiar bronić tytułu Mistrza w rywalizacji producentów oraz kierowców.

IRC: Skoda w Rajdzie Monte Carlo
Skoda Motorsport, czyli fabryczna drużyna czeskiego produceta, pojawi się na imprezie z dwoma sprawdzonymi składami: Juho Hänninen i Mikko Markkula oraz Janem Kopeckým i Petrem Starým. Poza nimi Fabie w rajdzie poprowadzą zespoły importerów, np. członek Skoda UK Motorsport - Andreas Mikkelsen, mistrz IRC 2008 Nicolas Vouilloz, zwycięzca trzech ubiegłorocznych rajdów IRC Freddy Loix oraz Mark Wallenwein ze Skoda Auto Germany. Pozostałe Fabie pojawią się w barwach drużyn prywatnych.

W tym sezonie Skoda Motorsport wprowadzi nieco zmienioną kolorystykę swoich aut - główną barwą będzie charakterystyczny dla marki odcień zielonego. W porównaniu z poprzednim stylem czeskich rajdówek, układ kolorystyki bieli i zieleni został proporcjonalnie odwrócony - to, co było białe, jest teraz zielone, a to, co zielone, jest teraz białe. Dodatkowo na przednich drzwiach pojawi się napis "110 years of motorsport", ponieważ w tym roku przypada właśnie 110 letnia rocznica powstania Skody Motorsport.

Rajd Monte Carlo zaczyna się 19 stycznia w okolicach Walencji - samochody pojadą przez Francję, aż w końcu zakończą podróż nocnym odcinkiem specjalnym w pięknych górach niedaleko Monte Carlo, 22 stycznia. Łącznie na kierowców czeka 13 odcinków specjalnych (337 kilometrów) oraz ponad 1000 kilometrów odcinków drogowych. Ciekawa może być także pogoda, która o tej porze roku jest często nieprzewidywalna.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Skoda Fabia
Skoda Fabia
Cena podstawowa już od: 41 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.

Podobne wiadomości:

Elektryczna Skoda w 2020 roku

Elektryczna Skoda w 2020 roku

Aktualności 2017-11-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.