mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > IRC: Więcej startów Bouffiera

IRC: Więcej startów Bouffiera

Wielokrotny Mistrz Polski w rajdach samochodowych, Bryan Bouffier dostał zapewnienie fabrycznego zespołu Peugeot, że weźmie udział w szerszym programie startów czempionatu Intercontinental Rally Challange.

IRC: Więcej startów Bouffiera
Bouffier i jego pilot Xavier Panseri mocno zapunktowali w oczach dyrektora sportowego Peugeot Oliviera Quesnela, po wygranej w pierwszej rundzie IRC - legendarnym Rajdzie Monte Carlo. Francuski duet wygrał go bowiem ze znaczącą przewagą w ubiegły weekend. Bouffier otrzymał szansę startów w kolejnych rundach czempionatu, a jego zadaniem będzie nawiązanie do sukcesów takich kierowców jak Nicolas Vouilloz i Kris Meeke, którzy zdobyli tytuły mistrzowskie IRC odpowiednio w 2008 i 2009 roku, właśnie zasiadając za kierownicą Peugeota 207 S2000. Jaki program dokładnie zrealizuje Bouffier, tego jeszcze nie wiadomo.

"Będzie to na pewno taka liczba startów, która umożliwi Bryanowi walkę o mistrzostwo" - powiedział w wywiadzie Olivier Quesnel. "Udział w rajdach jest bardzo kosztowny, ale postaramy się tak zoptymalizować program, żeby zapewnić kierowcy wystarczający budżet do zostania mistrzem" - dodał Francuz.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Peugeot
Tematy w artykule: Peugeot S2000 IRC Bryan Bouffier

Podobne wiadomości:

Skoda Fabia S2000 - rajdowy dominator

Skoda Fabia S2000 - rajdowy dominator

Aktualności 2016-05-30

Peugeot 5008 - z minivana w crossovera

Peugeot 5008 - z minivana w crossovera

Premiery 2016-09-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.