mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > IRC: Więcej startów Bouffiera

IRC: Więcej startów Bouffiera

Wielokrotny Mistrz Polski w rajdach samochodowych, Bryan Bouffier dostał zapewnienie fabrycznego zespołu Peugeot, że weźmie udział w szerszym programie startów czempionatu Intercontinental Rally Challange.

IRC: Więcej startów Bouffiera
Bouffier i jego pilot Xavier Panseri mocno zapunktowali w oczach dyrektora sportowego Peugeot Oliviera Quesnela, po wygranej w pierwszej rundzie IRC - legendarnym Rajdzie Monte Carlo. Francuski duet wygrał go bowiem ze znaczącą przewagą w ubiegły weekend. Bouffier otrzymał szansę startów w kolejnych rundach czempionatu, a jego zadaniem będzie nawiązanie do sukcesów takich kierowców jak Nicolas Vouilloz i Kris Meeke, którzy zdobyli tytuły mistrzowskie IRC odpowiednio w 2008 i 2009 roku, właśnie zasiadając za kierownicą Peugeota 207 S2000. Jaki program dokładnie zrealizuje Bouffier, tego jeszcze nie wiadomo.

"Będzie to na pewno taka liczba startów, która umożliwi Bryanowi walkę o mistrzostwo" - powiedział w wywiadzie Olivier Quesnel. "Udział w rajdach jest bardzo kosztowny, ale postaramy się tak zoptymalizować program, żeby zapewnić kierowcy wystarczający budżet do zostania mistrzem" - dodał Francuz.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Peugeot
Tematy w artykule: Peugeot S2000 IRC Bryan Bouffier

Podobne wiadomości:

Salon genewski – nowości Peugeota

auto motor i sport 0000-00-00

Peugeot 3008 - znamy ceny w Polsce

Peugeot 3008 - znamy ceny w Polsce

Aktualności 2016-10-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.