mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > ISO dla części z tworzyw sztucznych

ISO dla części z tworzyw sztucznych

Wykonane z tworzyw sztucznych przedmioty wyposażenia i części pojazdów mają być oznaczane zgodnie z odpowiednią normą ISO. Jaką? Mówi o tym rozporządzenie ministra gospodarki, które będzie obowiązywać od 6 kwietnia.

Producenci pojazdów, a także przedmiotów wyposażenia i części pojazdów wykonanych z elastomerów o wadze powyżej 200 g oraz tworzyw sztucznych o wadze powyżej 100 g są zobowiązani do zapewnienia oznaczania tych elementów - a więc m.in. opon czy desek rozdzielczych w samochodach. Sposób oznaczania ma być zgodny z normą PN-EN ISO 11469. Natomiast rodzaje oznaczeń określają normy: PN-EN ISO 1043-1, PN-EN ISO 1043-2 oraz PN ISO 1629.

Wymóg ten wprowadza rozporządzenie ministra gospodarki z 28 grudnia 2005 r. w sprawie sposobu oznaczenia oraz rodzajów oznaczeń przedmiotów wyposażenia i części pojazdów. Ułatwi ono prowadzenie działalności gospodarczej przedsiębiorcom z sektora recyklingu pojazdów. Oznaczenie przedmiotów wyposażenia i części pojazdów pozwala w procesie recyklingu zidentyfikować materiał użyty do ich produkcji.

Tematy w artykule: przemysl motoryzacyjny gospodarka

Podobne wiadomości:

Czy autonomiczne samochody podniosą podatki?

Czy autonomiczne samochody podniosą podatki?

Aktualności 2015-07-16

Może powstać 8650 nowych miejsc pracy dzięki motoinwestycjom

Może powstać 8650 nowych miejsc pracy dzięki...

Aktualności 2014-10-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.