mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > ISO dla części z tworzyw sztucznych

ISO dla części z tworzyw sztucznych

Wykonane z tworzyw sztucznych przedmioty wyposażenia i części pojazdów mają być oznaczane zgodnie z odpowiednią normą ISO. Jaką? Mówi o tym rozporządzenie ministra gospodarki, które będzie obowiązywać od 6 kwietnia.

Producenci pojazdów, a także przedmiotów wyposażenia i części pojazdów wykonanych z elastomerów o wadze powyżej 200 g oraz tworzyw sztucznych o wadze powyżej 100 g są zobowiązani do zapewnienia oznaczania tych elementów - a więc m.in. opon czy desek rozdzielczych w samochodach. Sposób oznaczania ma być zgodny z normą PN-EN ISO 11469. Natomiast rodzaje oznaczeń określają normy: PN-EN ISO 1043-1, PN-EN ISO 1043-2 oraz PN ISO 1629.

Wymóg ten wprowadza rozporządzenie ministra gospodarki z 28 grudnia 2005 r. w sprawie sposobu oznaczenia oraz rodzajów oznaczeń przedmiotów wyposażenia i części pojazdów. Ułatwi ono prowadzenie działalności gospodarczej przedsiębiorcom z sektora recyklingu pojazdów. Oznaczenie przedmiotów wyposażenia i części pojazdów pozwala w procesie recyklingu zidentyfikować materiał użyty do ich produkcji.

Tematy w artykule: przemysl motoryzacyjny gospodarka

Podobne wiadomości:

Kryzys na Wschodzie wpływa na branżę motoryzacyjną w Polsce

Kryzys na Wschodzie wpływa na branżę...

Aktualności 2015-05-27

Japońskie firmy motoryzacyjne chętnie inwestują w Invest-Parku

Japońskie firmy motoryzacyjne chętnie...

Aktualności 2014-10-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Volkswagen Jetta - niedostępny w Europie
Nowy Volkswagen Jetta - niedostępny w Europie
Na targach w Detroit zadebiutował właśnie jeden z najważniejszych modeli dla koncernu Volskwagen. Kolejne wcielenie Jetty lada moment trafi na ulice za wielką wodą.