Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > IX Zlot Zabytkowych Mercedesów

IX Zlot Zabytkowych Mercedesów

W dniach 10-13 czerwca br. na Ziemi Kłodzkiej odbędzie się Star Drive Poland 2010, czyli IX Zlot Zabytkowych Mercedesów - największe w naszej części Europy spotkanie miłośników marki Mercedes.

Oficjalna część Zlotu rozpocznie się w piątek, 11 czerwca "Rajdem Gwiazdy" na trasie Kudowa Zdrój – Polanica – Kudowa Zdrój. Natomiast w sobotę, 12 czerwca odbędą się pokazy elegancji w Twierdzy Kłodzkiej i Kudowskim Parku Zdrojowym z załogami w strojach z epok. Podczas Zlotu obok modeli historycznych zaprezentowane zostaną również najnowsze auta Mercedes-Benz. Organizatorem Zlotu jest Klub Zabytkowych Mercedesów Polska, autoryzowany członek Mercedes-Benz Classic Club, a Komandorem Zlotu Czesław Morisson, członek Klubu Zabytkowych Mercedesów.
 
W Star Drive Poland 2010 wezmą udział załogi z Polski i zagranicy, między innymi z Czech, Niemiec i USA. O Puchary Burmistrzów Kudowy Zdroju i Kłodzka rywalizować będzie kilkadziesiąt załóg, jadących historycznymi modelami Mercedesa. Wśród aut, które pojawią się na Zlocie będą takie perełki, jak: Mercedes W15 170 z 1933 r., jedyny jeżdżący wśród 32 wyprodukowanych Mercedes 540 K z 1937 r., podobnie jak egzemplarz modelu 200 Roadster z 1936 r. Mercedes W136 170 V Cabrio A z 1936 r. Mercedesy 300 - tzw. "Adenauery", Mercedesy 190 SL, pontony z lat pięćdziesiątych, W112 Cabrio i "Pagody" z lat sześćdziesiątych, Mercedesy 116-ki i 107-ki (R107 i C107) z lat siedemdziesiątych i inne.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Mercedes
Tematy w artykule: Mercedes pojazd zabytkowy zlot auta zabytkowe

Podobne wiadomości:

Fabryka Mercedesa w Jaworze w 2019 roku

Fabryka Mercedesa w Jaworze w 2019 roku

Aktualności 2016-10-13

„Drift mode” w Mercedesach AMG

„Drift mode” w Mercedesach AMG

Technika 2016-10-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Przegląd samochodu - zapłacisz drożej!
Przegląd samochodu - zapłacisz drożej!
Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa pracuje nad zmianami w przepisach, które uderzą po kieszeni właścicieli samochodów, którzy nie zdążą na czas z podbiciem przeglądu. Podrożeje też cena tej usługi. Nowe przepisy mogą wejść w życie w ciągu dwóch lat.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj