mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > IX Zlot Zabytkowych Mercedesów

IX Zlot Zabytkowych Mercedesów

W dniach 10-13 czerwca br. na Ziemi Kłodzkiej odbędzie się Star Drive Poland 2010, czyli IX Zlot Zabytkowych Mercedesów - największe w naszej części Europy spotkanie miłośników marki Mercedes.

Oficjalna część Zlotu rozpocznie się w piątek, 11 czerwca "Rajdem Gwiazdy" na trasie Kudowa Zdrój – Polanica – Kudowa Zdrój. Natomiast w sobotę, 12 czerwca odbędą się pokazy elegancji w Twierdzy Kłodzkiej i Kudowskim Parku Zdrojowym z załogami w strojach z epok. Podczas Zlotu obok modeli historycznych zaprezentowane zostaną również najnowsze auta Mercedes-Benz. Organizatorem Zlotu jest Klub Zabytkowych Mercedesów Polska, autoryzowany członek Mercedes-Benz Classic Club, a Komandorem Zlotu Czesław Morisson, członek Klubu Zabytkowych Mercedesów.
 
W Star Drive Poland 2010 wezmą udział załogi z Polski i zagranicy, między innymi z Czech, Niemiec i USA. O Puchary Burmistrzów Kudowy Zdroju i Kłodzka rywalizować będzie kilkadziesiąt załóg, jadących historycznymi modelami Mercedesa. Wśród aut, które pojawią się na Zlocie będą takie perełki, jak: Mercedes W15 170 z 1933 r., jedyny jeżdżący wśród 32 wyprodukowanych Mercedes 540 K z 1937 r., podobnie jak egzemplarz modelu 200 Roadster z 1936 r. Mercedes W136 170 V Cabrio A z 1936 r. Mercedesy 300 - tzw. "Adenauery", Mercedesy 190 SL, pontony z lat pięćdziesiątych, W112 Cabrio i "Pagody" z lat sześćdziesiątych, Mercedesy 116-ki i 107-ki (R107 i C107) z lat siedemdziesiątych i inne.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Mercedes
Tematy w artykule: Mercedes pojazd zabytkowy zlot auta zabytkowe

Podobne wiadomości:

Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!

Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!

Aktualności 2017-12-01

Nowy Mercedes Klasy A - pierwsze zdjęcia wnętrza

Nowy Mercedes Klasy A - pierwsze zdjęcia...

Aktualności 2017-11-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Siedem lat po premierze Dacii Duster pierwszej generacji, przyszedł czas na wprowadzenie kolejnego modelu. Polski importer podał właśnie pełny, oficjalny cennik modelu. Czy będzie drożej?