mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > I-See - każda droga jest warta zapamiętania.

I-See - każda droga jest warta zapamiętania.

Połącz I-Shift z systemem GPS i inteligentnym tempomatem, a otrzymasz I-See. Unikatowy układ, który uczy się topografii drogi. Później, podczas kolejnych przejazdów, wykorzystuje tę wiedzę, by redukować zużycie paliwa – nawet o 5%

I-See - każda droga jest warta zapamiętania.

I-See nie polega na mapach. Ponieważ bezpośredni pomiar jest zawsze bliższy rzeczywistości, I-See zapamiętuje faktycznie pokonane przez wzniesienia. Pamięć może pomieścić dane 3500 wzniesień, co odpowiada około 5000 km trasy. 

1. Przed podjazdem: przyspieszanie
Gdy I-See „zobaczy” zbliżające się wzniesienie, zezwala na wzrost prędkości jazdy, aż do górnej granicy zaprogramowanego zakresu prędkości, by pojazd nabrał rozpędu. Dzięki temu samochód ciężarowy może dłużej jechać pod górę na wyższym biegu.

2. Na podjeździe: zapobieganie redukcji biegów
Podczas jazdy pod górę I-See wykorzystuje zapisane w pamięci dane topograficzne, by zapobiegać niepotrzebnej redukcji biegów. Samochód ciężarowy płynnie wjeżdża na szczyt wzniesienia, unikając strat paliwa związanych z jazdą na niższym biegu.

3. Na szczycie: zachowanie spokoju
Gdy samochód ciężarowy zbliża się do zjazdu, I-See zapobiega niepotrzebnemu przyspieszaniu

4. Przed zjazdem: swobodny wybieg
Tuż przez zjazdem następuje rozłączenie układu napędowego i pojazd zaczyna się toczyć pod wpływem siły bezwładności. Oznacza to nie tylko oszczędność paliwa, ale także ograniczenie potrzeby uruchamiania hamulców.

5. Na zjeździe: hamowanie w odpowiedniej chwili
I-See „wie”, kiedy droga przestanie opadać. Dlatego gdy pojazd nabiera prędkości, potrafi łagodnie hamować w odpowiedniej chwili – zamiast gwałtownie pod koniec zjazdu – tak aby odpowiednio przygotować się na kolejny odcinek drogi.

6. W dolinie: więcej energii kinetycznej
I-See najsilniej ujawnia swoje zalety w sytuacji, gdy bezpośrednio po zjeździe droga zaczyna ponownie piąć się w górę, Pozwala, aby pod wpływem siły bezwładności samochód ciężarowy nabrał prędkości i energii pozwalającej pokonać następne wzniesienie mniejszym kosztem.


Podobne wiadomości:

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Polskie drogi 2015-06-25

Inteligentny tempomat lepszy od mistrza ecodrivingu

Inteligentny tempomat lepszy od mistrza...

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?