mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > I znowu Słowacja

I znowu Słowacja

Słowacja jest bardzo bliska złowienia kolejnego tłustego kąska, jakim może okazać się nowa fabryka Forda produkująca części do silnika.

Oficjalnie informacja ta nie została jeszcze potwierdzona ani przez przedstawicieli rządu słowackiego, ani przez przedstawicieli Ford of Europe. Jednak, jak podaje Reuters, ze źródła zbliżonego do trwających negocjacji wynika, iż umowa powinna być sfinalizowana w czwartek.

Ford ma zainwestować od 300 do 400 mln euro, choć pojawiają się pogłoski nawet o 700 mln, w budowę fabryki od podstaw we wschodniej części kraju. W fabryce tej będą powstawać silniki oraz części do nich, choć mówi się także o skrzyniach biegów oraz innych częściach do aut. Zatrudnienie w samym tylko zakładzie może wynieść nawet 3 tys. osób.

Choć jest to informacja nie potwierdzona ("Nie komentujemy plotek i spekulacji"), to wydaje się, że jest w niej sporo prawdy. Jeśli tak się stanie, to będzie to już trzecia poważna inwestycja w branży motoryzacyjnej w tym kraju w ciągu ostatnich dwóch lat. Niskie koszty pracy oraz podatki wydają się być przekonującym argumentem dla potencjalnych inwestorów i jeśli nasz rząd nie zrobi nic w tym kierunku, to już na dłużej możemy stracić wiodącą rolę w tym regionie Europy.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.