mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > I znowu ceny paliw do góry

I znowu ceny paliw do góry

Nie dość, że tegoroczne wakacje nie rozpieszczają nas słoneczną pogodą, to jeszcze na dodatek właściciele samochodów znów będą musieli się zmierzyć z podwyżkami cen paliw. Według analityków rynkowych, wzrost cen może potrwać nawet do końca wakacji.

I znowu ceny paliw do góry
Zapowiadane przez e-petrol.pl już przed kilkoma tygodniami wzrostowe zmiany cen detalicznych na polskich stacjach stają się niestety faktem – ku smutkowi kierowców. Zwyżki są realizacją podwyżek cen hurtowych paliw w ostatnich dniach. Ceny – co gorsza – będą rosnąć nadal.

Benzyna 95 – najpopularniejsze paliwo na polskim rynku – jest już o dziewięć groszy droższa niż przed tygodniem, a tym samym kosztuje 5,15 zł/l. Podrożał, choć nieco mniej widocznie, także olej napędowy. Zwyżka w przypadku diesla to trzy grosze, a obecna średnia cena wynosi 4,94 zł/l.

Warto zaznaczyć minimalne zwyżkowe odbicie autogazu, który przed tygodniem kosztował 2,45 zł/l, a obecnie wynosi 2,47 zł/l. To może być zapowiedź pewnego podwyższenia cen stacyjnych, dotychczas mało wrażliwych na dynamiczne zmiany w sektorze hurtowym. Zmiany dotyczące wszystkich paliw możemy uznawać dopiero za początek realizacji zwyżek widocznych w hurcie od jakiegoś czasu i prognozowanych przez firmę doradczą e-petrol.pl.

Najniższe średnie ceny benzyny 95 odnotowane zostały w województwach lubuskim, wielkopolskim i dolnośląskim, gdzie za litr tego paliwa kierowcy płacą średnio 5,13 zł. Najwięcej za benzynę płaci się natomiast w Małopolsce – 5,18 zł/l. Paliwo do wysokoprężnych silników najtańsze jest w Wielkopolsce – 4,90 zł/l. Najwięcej natomiast trzeba za nie zapłacić w Zachodniopomorskiem -  4,98 zł/l.

Miastem o najniższych cenach paliw jest Opole – olej kosztuje tam 4,87 zł/l, a Pb95 – 5,11 zł/l. Za 5,20 zł/l (najdrożej wśród wojewódzkich stolic) benzynę można kupić natomiast w Olsztynie, Krakowie i Szczecinie. Olsztyn jest także "stolicą" drogiego oleju napędowego – kosztuje on tam 5,01 zł/l.

Podobne wiadomości:

Blaski i cienie LPG

auto motor i sport 0000-00-00

A może gaz - zastanawiają się niektórzy właściciele aut obserwując wysokie ceny benzyny. Jeżeli jeździmy rocznie 15 tys. km, zyski przyjdą dopiero po kilkunastu miesiącach.

Benzyna będzie drożeć

Benzyna będzie drożeć

Aktualności 2016-04-04

Komentuj:

~gonzo 2011-07-21

7 zł/ litr E95 w grudniu 2011r. zbliża się wielkimi krokami.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.