mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > I znowu ceny paliw do góry

I znowu ceny paliw do góry

Nie dość, że tegoroczne wakacje nie rozpieszczają nas słoneczną pogodą, to jeszcze na dodatek właściciele samochodów znów będą musieli się zmierzyć z podwyżkami cen paliw. Według analityków rynkowych, wzrost cen może potrwać nawet do końca wakacji.

I znowu ceny paliw do góry
Zapowiadane przez e-petrol.pl już przed kilkoma tygodniami wzrostowe zmiany cen detalicznych na polskich stacjach stają się niestety faktem – ku smutkowi kierowców. Zwyżki są realizacją podwyżek cen hurtowych paliw w ostatnich dniach. Ceny – co gorsza – będą rosnąć nadal.

Benzyna 95 – najpopularniejsze paliwo na polskim rynku – jest już o dziewięć groszy droższa niż przed tygodniem, a tym samym kosztuje 5,15 zł/l. Podrożał, choć nieco mniej widocznie, także olej napędowy. Zwyżka w przypadku diesla to trzy grosze, a obecna średnia cena wynosi 4,94 zł/l.

Warto zaznaczyć minimalne zwyżkowe odbicie autogazu, który przed tygodniem kosztował 2,45 zł/l, a obecnie wynosi 2,47 zł/l. To może być zapowiedź pewnego podwyższenia cen stacyjnych, dotychczas mało wrażliwych na dynamiczne zmiany w sektorze hurtowym. Zmiany dotyczące wszystkich paliw możemy uznawać dopiero za początek realizacji zwyżek widocznych w hurcie od jakiegoś czasu i prognozowanych przez firmę doradczą e-petrol.pl.

Najniższe średnie ceny benzyny 95 odnotowane zostały w województwach lubuskim, wielkopolskim i dolnośląskim, gdzie za litr tego paliwa kierowcy płacą średnio 5,13 zł. Najwięcej za benzynę płaci się natomiast w Małopolsce – 5,18 zł/l. Paliwo do wysokoprężnych silników najtańsze jest w Wielkopolsce – 4,90 zł/l. Najwięcej natomiast trzeba za nie zapłacić w Zachodniopomorskiem -  4,98 zł/l.

Miastem o najniższych cenach paliw jest Opole – olej kosztuje tam 4,87 zł/l, a Pb95 – 5,11 zł/l. Za 5,20 zł/l (najdrożej wśród wojewódzkich stolic) benzynę można kupić natomiast w Olsztynie, Krakowie i Szczecinie. Olsztyn jest także "stolicą" drogiego oleju napędowego – kosztuje on tam 5,01 zł/l.

Podobne wiadomości:

Będą podwyżki cen paliw

Będą podwyżki cen paliw

Finanse i prawo 2016-02-10

„Na Orlenie” teraz taniej

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~gonzo 2011-07-21

7 zł/ litr E95 w grudniu 2011r. zbliża się wielkimi krokami.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.