mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > I znowu chińskie SUV-y...

I znowu chińskie SUV-y...

W zeszłym tygodniu informowaliśmy o dwóch chińskich SUV-ach, które zadebiutują na targach we Frankfurcie, a następnie pojawią się w sprzedaży na europejskim rynku. To jednak nie koniec. Na horyzoncie pojawiły się już dwa kolejne SUV-y z Chin.

I znowu chińskie SUV-y...

Jeśli kto myślał, że katastrofalne wyniki testów zderzeniowych, wpierw Landwinda, a później Brillinace, skutecznie odstraszą, choć na pewien czas chińskich producentów przed próbą wejścia na rynek europejski, ten mocno się mylił. Niemiecka firma zajmująca się importerem chińskich modeli, China Automobile Deutschland, zapowiedziała, że w przyszłym roku będzie miała w swojej ofercie na pewno już pięć modeli. A niewykluczone, że liczba ta się jeszcze zwiększy.

Oba nowe modele, które w Niemczech mają się pojawić już w marcu przyszłego roku, o nazwie Victor i Jetstar pochodzą od tego samego producenta, firmy Zhejiang Gonow Automobile. Victor jest pięciomiejscowym SUV-em, stworzonym na podobieństwo Toyoty Land Cruiser, którego cena oscylować będzie wokół 22-23 tys. euro. Auto to będzie napędzane 4-cylindrowym, 2,2-litrowym silnikiem benzynowym o mocy 103 KM pochodzącym od Mitsubishi.

Z kolei siedmiomiejscowy Jetstar jest łudząco podobny do takich aut jak Cadillac Escalade czy Lincoln Navigator. Kosztować będzie ok. 30 tys. euro, a pod maską będzie pracować, obok powyższego silnika, także 2,9-litrowa jednostka V6.

Według zapewnień dyrektora zarządzającego firmą DAC, Karla Schlossla, oba te modele zostały tak zaprojektowane, by spełniać europejskie normy emisji zanieczyszczeń a także standardy bezpieczeństwa.

Niemiecka firma będzie miała na wystawie we Frankfurcie swoje stoisko, gdzie prezentowane będą modele CEo oraz UFO, a także mały, trzydrzwiowy, nieznany jeszcze bliżej model dla czterech osób.

Czytaj także:
Kolejni chińscy pretendenci (2007-08-02)

Komentuj:

~leos 2007-08-09

fajne sobienazwy powymyslali: victor, ufo, jetstar, no ale chyba jednak lepiej niz jakies schuangzhua hehehe ciekawe jak dlugo potrwa ich kariera w Europie, miesiac? dwa ?

~s 2007-08-09

A będą jeździć ? Bo jak chińskie, to wcale nie muszą.

~mjele 2007-08-08

Nazywanie tego SUV-em jest śmieszne, no chyba że "SUV-em po chińsku".

~Znowu chińska tandeta 2007-08-08

Znowu chińska tandeta ?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.