Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > I znowu mogła być tragedia

I znowu mogła być tragedia

Kolejny odcinek serialu pt. "Przepełnione busy". 28 osób, w tym 26 uczniów, wracało wczoraj busem ze szkoły w Jarocinie. To trzykrotnie więcej niż pojazd mógł przewozić. Niżańscy policjanci ukarali kierującą mandatem.

Wczoraj, tuż po południu dyżurny policji z Niska przyjął zgłoszenie od zaniepokojonego mieszkańca Jarocina. Człowiek zauważył, że bus przewożący uczniów jedzie wyraźnie przepełniony. Policyjny patrol zatrzymał do kontroli Mercedesa Sprintera. Ustalono, że w pojeździe przeznaczonym do przewozu 9 osób znajdowało się ich trzykrotnie więcej. Busem, oprócz kierującej jechała opiekunka i 26 dzieci, uczniów szkoły w Jarocinie. Dzieci wracały po zakończonych lekcjach do domów. Były rozwożone do miejsc zamieszkania na terenie gminy.

Kierująca Mercedesem 29-letnia kobieta została ukarana mandatem karnym w wysokości 100 złotych. Taką karę przewidują przepisy za przewożenie większej liczby osób niż wynika to z liczby miejsc określonych w dowodzie rejestracyjnym. Oprócz tego policjanci nałożyli na nią mandat w wysokości 100 złotych za nie stosowanie pasów bezpieczeństwa przez opiekuna.

To już kolejne tego typu wykroczenie ujawnione przez policję od czasu tragicznego wypadku w okolicach Grójca, w którym śmierć poniosło 18 osób. Kilka dni wcześniej, policjanci z Tarnobrzega i Przeworska ujawnili podobne naruszenia. Kierowca dostawczego Volkswagena, w części ładunkowej przewoził 12 osób, natomiast kierujący kursowym busem wiózł 10 osób więcej niż miał siedzeń w pojeździe. Natomiast policjanci z Kielc zatrzymali busa mogącego przewozić 31 osób, w którym znajdowało się 27 pasażerów więcej.

Podobne wiadomości:

Znamy wyrok TK - czy policja może zatrzymywać prawo jazdy?

Znamy wyrok TK - czy policja może zatrzymywać...

Aktualności 2016-10-11

Tysiące Polaków jeździ bez OC

Tysiące Polaków jeździ bez OC

Finanse i prawo 2016-10-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
„Drift mode” w Mercedesach AMG
„Drift mode” w Mercedesach AMG
Producent ze Stuttgartu pozazdrościł rozwiązania znanego z nowego Focusa RS. Tryb wspomagający driftowanie będzie dostępny w nowej generacji Mercedesa E63 AMG, który pojawi się na rynku już w przyszłym roku.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj