mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > I znowu pech Kubicy

I znowu pech Kubicy

Robert Kubica jadąc Citroenem DS3 RRC w Rajdzie Portugalii uszkodził oponę i nie ukończył ostatniego odcinka specjalnego pierwszego dnia Rajdu.

I znowu pech Kubicy

Po czterech odcinkach Kubica miał bardzo dobry wynik, w swojej klasie (WRC-2) zajmował drugą lokatę, a w generalce był 13. Uszkodzenie opony na odcinku dojazdowym z Faro do Lizbony było na tyle poważne, że polska załoga nie mogła kontynuować jazdy.

Warto podkreślić, że już na drugim odcinku specjalnym Kubica wypadł z trasy, uszkadzając prawe, przednie koło. Po założeniu opony udało im się jednak dojechać jeszcze do mety. Na czwartym "oesie" uszkodzona została lewa, tylna opona. Do mety tego odcinka udało się jeszcze dojechać (załoga nie miała już zapasu), ale na odcinku dojazdowym do stolicy Portugalii opona została doszczętnie zniszczona i nie można było już kontynuować jazdy.

Kubica będzie mógł w sobotę kontynuować jazdę w rajdzie dzięki systemowy Rally 2, zostanie na niego nałożona kara minutowa. Warto dodać, że do tego momentu jego strata do lidera Esapekki Lappiego wynosła 23,5 sekundy.

Ostatecznie Robert Kubica do mety Rajdu Portugali dojechał na 20. pozycji w klasyfikacji generalnej (pierwszy był Sebastien Ogier). Krakowianin w swojej klasie był szósty, zwyciężył Lappi.

Rajd Portugalii pechowy okazał się także dla Michała Kościuszki. Polak, jadący Mini WRC, przez kilka ostatnich odcinków borykała się z nadmiernie zużytymi oponami. Kiedy wydawało się, że uda się w ten sposób dojechać do mety, na ostatnim odcinku specjalnym awarii uległa skrzynia biegów. Jak przyznał sam Kościuszko, doszło do wybuchu skrzyni, w wyniku którego rozpadła się ona na dwie części. Jak pech, to pech.


Podobne wiadomości:

Nico Rosberg nowym menedżerem Roberta Kubicy

Nico Rosberg nowym menedżerem Roberta Kubicy

Aktualności 2017-09-20

Tych ludzi w roku 2015 straciła motoryzacja

Tych ludzi w roku 2015 straciła motoryzacja

Aktualności 2015-10-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagen T-Roc - nowy crossover w rodzinie
Volkswagen T-Roc - nowy crossover w rodzinie
O tym modelu było głośno już od dawna, ale dopiero teraz możemy zobaczyć go w pełnej okazałości. Volkswagen T-Roc to niemiecki konkurent Toyoty C-HR i Nissana Juke.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic