mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Iacocca ponownie z Chryslerem

Iacocca ponownie z Chryslerem

Lee Iacocca, były prezes grupy Chrysler weźmie udział w kilku reklamówkach telewizyjnych popartych obniżkami cen oferowanych samochodów.

Iacocca ponownie z Chryslerem

Iacocca pojawi się w trzech albo czterech spotach reklamowych, w których promowana będzie przede wszystkim wysoka jakość marek wchodzących w skład grupy Chrysler. Nawiązywać mają one do popularnych na początku lat 80-tych reklam Chryslera ze znanym sloganem "Jeśli możesz znaleźć lepszy samochód, to kup go". Pierwsza ma się pojawić już dzisiejszego wieczora.

Udział w kampanii Iacocci oznacza koniec długoletniego sporu między nim a koncernem. We wczesnych latach 80-tych Iacocca pomógł firmie wydźwignąć się z poważnego kryzysu grożącego bankructwem. Jednak w 1995 on poparł próbę przejęcia firmy przez miliardera Kirka Kerkoriana, co przyczyniło się do pogorszenia stosunków na linii Iacocca - DaimlerChrysler.

Promocja cenowa na samochody rozpocznie się z początkiem sierpnia. Rabaty sięgną nawet 3.500 dolarów i obejmą wszystkie modele poza najlepiej sprzedającymi się w tym roku, czyli Chrysler 300, Dodge Magnum, Viper oraz Sprinter i Jeep Liberty diesel, a także wszystkie wersje SRT oraz z rocznika modelowego 2006.

Promocja koncernu DaimlerChrysler jest odpowiedzią na podobną akcję firmy General Motors. Obniżki cenowe pozwoliły tej firmie sprzedać w czerwcu aż o 46,9% więcej aut niż w analogicznym miesiącu ubiegłego roku. Bardzo podobną akcję promocyjną zastosował również Ford.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.