mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Iacocca ponownie z Chryslerem

Iacocca ponownie z Chryslerem

Lee Iacocca, były prezes grupy Chrysler weźmie udział w kilku reklamówkach telewizyjnych popartych obniżkami cen oferowanych samochodów.

Iacocca ponownie z Chryslerem

Iacocca pojawi się w trzech albo czterech spotach reklamowych, w których promowana będzie przede wszystkim wysoka jakość marek wchodzących w skład grupy Chrysler. Nawiązywać mają one do popularnych na początku lat 80-tych reklam Chryslera ze znanym sloganem "Jeśli możesz znaleźć lepszy samochód, to kup go". Pierwsza ma się pojawić już dzisiejszego wieczora.

Udział w kampanii Iacocci oznacza koniec długoletniego sporu między nim a koncernem. We wczesnych latach 80-tych Iacocca pomógł firmie wydźwignąć się z poważnego kryzysu grożącego bankructwem. Jednak w 1995 on poparł próbę przejęcia firmy przez miliardera Kirka Kerkoriana, co przyczyniło się do pogorszenia stosunków na linii Iacocca - DaimlerChrysler.

Promocja cenowa na samochody rozpocznie się z początkiem sierpnia. Rabaty sięgną nawet 3.500 dolarów i obejmą wszystkie modele poza najlepiej sprzedającymi się w tym roku, czyli Chrysler 300, Dodge Magnum, Viper oraz Sprinter i Jeep Liberty diesel, a także wszystkie wersje SRT oraz z rocznika modelowego 2006.

Promocja koncernu DaimlerChrysler jest odpowiedzią na podobną akcję firmy General Motors. Obniżki cenowe pozwoliły tej firmie sprzedać w czerwcu aż o 46,9% więcej aut niż w analogicznym miesiącu ubiegłego roku. Bardzo podobną akcję promocyjną zastosował również Ford.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.