mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ibiza Ecomotive jest Ecobest

Ibiza Ecomotive jest Ecobest

Tuż przed wprowadzeniem do sprzedaży na rynku hiszpańskim, nowy Seat Ibiza Ecomotive został uhonorowany nagrodą "Ecobest 2008", przyznaną w Istambule przez organizację Autobest.

Ibiza Ecomotive jest Ecobest
Nagroda "Ecobest" przyznano w tym roku po raz pierwszy w ramach dorocznej edycji nagród Autobest. Jest to wyróżnienie dla najbardziej ekologicznego samochodu roku w krajach rynków wschodzących, o której przyznaniu decydowało grono dziennikarzy z 15 krajów.

Nowy Seat Ibiza Ecomotive wyprzedził takich rywali, jak Ford Fiesta Econetic czy Toyota iQ, otrzymując pozytywne noty w niemal wszystkich kryteriach, w tym między innymi za cenę pojazdu, sieć serwisową, dystrybucję części zamiennych, funkcjonalność, wzornictwo i rozwiązania techniczne.

Przy emisji CO2 na poziomie zaledwie 98 g/km i zużyciu paliwa w ilości 3,7 l/100 km Ibiza Ecomotive z silnikiem 1,4 TDI 90 KM jest liderem segmentu pod względem parametrów ekologicznych, a także najbardziej przyjaznym dla środowiska samochodem hiszpańskiej marki.

W aktualnej ofercie Seata w wersji Ecomotive poza Ibizą dostępne są również modele Leon oraz Alhambra. W przypadku kompaktowego modelu pod maską pracuje ten sam silnik co w Ibizie, emisja CO2 wynosi 119 g/km, zaś średnie spalanie 4,5 l/100 km. Pod maską Alhambry Ecomotive pracuje zaś dwulitrowy diesel o mocy 140 KM, którego emisję CO2 udało się ograniczyć do 159 g/km, a zużycie paliwa do 6 l/100 km.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Seat Ibiza
Seat Ibiza
Cena podstawowa już od: 48 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Nowy Seat Ibiza nadchodzi

Nowy Seat Ibiza nadchodzi

Aktualności 2017-01-30

Seat Arona - miejski crossover z Hiszpanii

Seat Arona - miejski crossover z Hiszpanii

Aktualności 2017-06-28

Komentuj:

~Marisz 2009-03-21

Ta wersja SEATa, to przede wszystkim troska o środowisko. 95% części i podzespołów tego pojazdu nadaje się do recyklingu. Bardzo niskie spalanie, na poziomie 3.7 litra już docenili Niemcy - auto roku 2009...

~Gringo 2009-03-09

Spalanie na niewiarygodnie niskim poziomie! Bardzo mi przypadł do gustu nowy SEAT. Moim zdaniem, jeżeli poprawiona została niezawodność drobnych elementów (a tak słyszałem) to auto ma szanse zostać hitem.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.