mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ibiza najbardziej "zielona"

Ibiza najbardziej "zielona"

Seat Ibiza prowadzi w rankingu najbardziej ekologicznego modelu, jaki jest dostępny na rynku hiszpańskim. Seat znajduje się również na czele rankingu marek.

Ibiza najbardziej
W okresie od stycznia do października 2010 roku Seat zanotował znakomite wyniki pod względem liczby zarejestrowanych pojazdów z emisją nieprzekraczającą poziomu 130 g/km. Te dane potwierdzają zaangażowanie hiszpańskiej marki w ochronę środowiska poprzez produkowanie samochodów emitujących minimalne ilości związków węgla.

Według raportu "greencar monitor" przygotowanego przez TNS, Seat Ibiza zajmuje pierwsze miejsce na liście rejestrowanych modeli z emisją do 130 g/km (24.047 egzemplarzy), przy czym sam Seat jest liderem w kategorii marek pod względem ogólnej liczby rejestrowanych samochodów z tego samego przedziału emisji (42.029 egzemplarzy).

Raport ujawnia jeszcze jeden interesujący fakt. Co drugi z rejestrowanych pojazdów hiszpańskiej marki charakteryzuje się emisją poniżej 130 g/km. W przypadku modelu Ibiza, aż 70% nowo rejestrowanych egzemplarzy to tzw. zielone samochody.

Oprócz Seata Ibiza na uwagę zasługuje także Leon z liczbą 10.380 egzemplarzy tego modelu zarejestrowanych jako pojazdy z emisją do 130 g/km. W przypadku Seatów Altea i Altea XL z tak niską emisją spalin, zarejestrowano od stycznia do października odpowiednio 3.378 egzemplarzy Altei i 4.224 egzemplarzy Altei XL.

Mimo trwającego spowolnienia gospodarczego "zielone samochody" (pojazdy charakteryzujące się emisją nieprzekraczającą wartości 130 g/km) stanowią aż 43% wszystkich pojazdów zarejestrowanych w ciągu pierwszych 10 miesięcy 2010 roku.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Seat Ibiza
Seat Ibiza
Cena podstawowa już od: 48 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Seat Leon
Seat Leon
Cena podstawowa już od: 59 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-3dr. kombi-5dr.

Podobne wiadomości:

Cupra - nowa submarka Seata?

Cupra - nowa submarka Seata?

Aktualności 2017-08-11

Abrera czy Teide? Oto nazwy dla nowego Seata

Abrera czy Teide? Oto nazwy dla nowego Seata

Aktualności 2017-07-31

Komentuj:

~mmm 2010-12-16

krowy w Ameryce południowej wytwarzają więcej CO2 niż samochody na całym świecie! :)

~icek 2010-12-16

ochrona środowiska buha ha ha. Europa + Japonia i Stany a cały świat kopci na potęgę

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic