mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ibiza najbardziej "zielona"

Ibiza najbardziej "zielona"

Seat Ibiza prowadzi w rankingu najbardziej ekologicznego modelu, jaki jest dostępny na rynku hiszpańskim. Seat znajduje się również na czele rankingu marek.

Ibiza najbardziej
W okresie od stycznia do października 2010 roku Seat zanotował znakomite wyniki pod względem liczby zarejestrowanych pojazdów z emisją nieprzekraczającą poziomu 130 g/km. Te dane potwierdzają zaangażowanie hiszpańskiej marki w ochronę środowiska poprzez produkowanie samochodów emitujących minimalne ilości związków węgla.

Według raportu "greencar monitor" przygotowanego przez TNS, Seat Ibiza zajmuje pierwsze miejsce na liście rejestrowanych modeli z emisją do 130 g/km (24.047 egzemplarzy), przy czym sam Seat jest liderem w kategorii marek pod względem ogólnej liczby rejestrowanych samochodów z tego samego przedziału emisji (42.029 egzemplarzy).

Raport ujawnia jeszcze jeden interesujący fakt. Co drugi z rejestrowanych pojazdów hiszpańskiej marki charakteryzuje się emisją poniżej 130 g/km. W przypadku modelu Ibiza, aż 70% nowo rejestrowanych egzemplarzy to tzw. zielone samochody.

Oprócz Seata Ibiza na uwagę zasługuje także Leon z liczbą 10.380 egzemplarzy tego modelu zarejestrowanych jako pojazdy z emisją do 130 g/km. W przypadku Seatów Altea i Altea XL z tak niską emisją spalin, zarejestrowano od stycznia do października odpowiednio 3.378 egzemplarzy Altei i 4.224 egzemplarzy Altei XL.

Mimo trwającego spowolnienia gospodarczego "zielone samochody" (pojazdy charakteryzujące się emisją nieprzekraczającą wartości 130 g/km) stanowią aż 43% wszystkich pojazdów zarejestrowanych w ciągu pierwszych 10 miesięcy 2010 roku.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Seat Ibiza
Seat Ibiza
Cena podstawowa już od: 44 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Seat Leon
Seat Leon
Cena podstawowa już od: 59 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.

Podobne wiadomości:

Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii

Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii

Aktualności 2018-02-02

Seat Ibiza ST – małe może być wielkie

auto motor i sport 0000-00-00

Zazwyczaj samochody wyższych klas mają wnętrza i bagażniki większe niż auta mniejsze. Od tej zasady jest kilka wyjątków. Najnowszy nazywa się Seat Ibiza ST, czyli kombi.

Komentuj:

~mmm 2010-12-16

krowy w Ameryce południowej wytwarzają więcej CO2 niż samochody na całym świecie! :)

~icek 2010-12-16

ochrona środowiska buha ha ha. Europa + Japonia i Stany a cały świat kopci na potęgę

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.