mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ile kosztują najpopularniejsze auta używane?

Ile kosztują najpopularniejsze auta używane?

Najczęściej wyszukiwany przez internautów samochód to codziennie widywany na polskich drogach Volkswagen Golf – wynika z danych otomoto.pl. Za 3-letnie auto tego typu zapłacimy ok. 37 tys. zł. Stawia go to pomiędzy również popularnymi VW Passatem a Oplem Astrą. Sprawdziliśmy, które jeszcze modele cieszą się popularnością i za jaką kwotę można kupić jedno z nich.

Ile kosztują najpopularniejsze auta używane?
WWW i co dalej, czyli najczęściej wyszukiwane samochody

W rankingu najczęściej wyszukiwanych modeli używanych samochodów na podium ruch niewielki. Królują auta niemieckie, nie ma natomiast w pierwszej dziesiątce ani jednego "francuza". Na podium – oczywiście – Volkswagen Golf i Passat. Biorąc pod uwagę analogiczne roczniki, oba modele są na podobnej półce cenowej. Co ciekawe, w czołówce popularności znalazły się obok modeli o wiele droższych, jak Audi A6, A4 czy BMW serii 3.

Do Top 10 najpopularniejszych modeli samochodów osobowych – czyli najczęściej wyszukiwanych pojazdów w 2012 roku – weszły:
1. Volkswagen Golf
2. Volkswagen Passat
3. Audi A4
4. Opel Astra
5. Audi A6
6. Ford Focus
7. BMW seria 3
8. Opel Vectra
9. Ford Mondeo
10. Skoda Octavia

Do porównania przyjęliśmy jeszcze jeden dodatkowy model – Renault Laguna, który w raporcie Internetowy Samochód Roku otomoto.pl pod względem wyszukiwań znalazł się na 16. pozycji.

Trzyletnie auta w modzie. Przygotuj minimum 30 tys. zł

Jednym z najważniejszych składników ceny jest rok produkcji pojazdu, dlatego zależności pomiędzy poszczególnymi modelami porównywano dla trzech różnych wielkości. Pod uwagę wzięto pojazdy trzy-, ośmio- i trzynastoletnie (rok produkcji 2010, 2005 i 2000).

Wielu internautów szuka samochodów młodych. Auta wyprodukowane po roku 2010 - co potwierdzają dane otomoto.pl - są jedną z najczęściej wyszukiwanych grup pojazdów. Wśród najpopularniejszych samochodów z trzyletnim stażem najtańszy jest Ford Focus – średnia cena pochodząca z wrześniowych ogłoszeń sprzedaży to 32.167 zł. Za zbliżoną cenę można kupić również Opla Astrę (32.742 zł), a do 40.000 zł także VW Golfa (37.248 zł) i Skodę Octavię (38.356 zł).

Dysponującym kwotą z przedziału 40-60.000 zł uda się znaleźć trzyletnią Renault Lagunę, Forda Mondeo i VW Passata, a przy odrobinie szczęścia również BMW serii 3. Najdroższe wśród najpopularniejszych są Audi A4 i A6. Za to ostatnie, wyprodukowane w roku 2010, przyjdzie zapłacić blisko 80.000 zł.

W zestawieniu aut z tego rocznika nie uwzględniono Opla Vectry, który w 2010 r. nie był już produkowany.


Najstarsze najpopularniejsze auta - wygrywa Renault

Pięć lat więcej w dowodzie rejestracyjnym wystarczy, żeby zostawić w portfelu blisko połowę kwoty, jaką trzeba by zapłacić za trzyletni samochód. Choć w przypadku samochodów z 2005 roku w gronie najtańszych aut ponownie znalazł się Ford, a najdroższe okazało się Audi, inne modele i marki zamieniły się miejscami. Najmniej, bo trochę ponad 13 tys. zł trzeba by zapłacić za Renault Laguna - wynika z danych zamieszczanych w ogłoszeniach w serwisie otomoto.pl. Podobną kwotę powinni przygotować polujący na Forda Mondeo. Do 20 tys. zł bezproblemowo uda się też kupić Forda Focusa oraz Opla Astrę i – notowaną już w tym przypadku – Vectrę.

Na półce ośmioletnich samochodów z przedziału 20-30.000 zł zmieściły się VW Golf i Passat, Skoda Octavia oraz Audi w modelu A4 i BMW serii 3. Najwięcej, bo ponad 35.000 kosztowałyby Audi 6.

Mniej niż 10 tys. zł wystarczy na kilkunastolatka

Auta z rocznika 2000+ to równie często wyszukiwana grupa pojazdów, co 2010+. Wabikiem na kupujących jest w tym przypadku cena. I w tej grupie najmniej cieszą ceny BMW serii 3 oraz Audi A6 i A4 - za trzynastoletni dziś samochód w takim modelu trzeba by zapłacić średnio 11-12.000 zł. W okolicach 10 tys. będzie kosztowała Skoda Octavia oraz dwa najpopularniejsze modele samochodów osobowych - VW Golf i Passat.

Za mniejsze pieniądze, bo już od 6 tys. zł można by nabyć Forda Focusa, a także Opla Astrę i Vectrę. Najtańsze - według cen zamieszczanych w otomoto.pl ogłoszeń - okazały się Ford Mondeo i Renault Laguna.

Ceny stabilne

Podane ceny dotyczą ogłoszeń zamieszczonych w serwisie w sierpniu b.r. Dla potwierdzenia wskazanych prawidłowości, do analizy przyjęto także stawki z innych miesięcy - począwszy od stycznia bieżącego roku.

Na przestrzeni ponad pół roku średnie ceny analizowanych 11 modeli aut, wynikające z ogłoszeń motoryzacyjnych, nie uległy większym zmianom - odchylenia od średniej sięgały w większości przypadków kilkuset złotych. W czołówce są również dwa modele Audi (A4 i A6), dwa Ople (Astra i Vectra), do tego BMW, Ford i Skoda.

Tematy w artykule: samochody używane ceny

Podobne wiadomości:

Audi Q5 - znamy cenę

Audi Q5 - znamy cenę

Aktualności 2016-12-08

BMW serii 5 2017 - znamy ceny nowego modelu

BMW serii 5 2017 - znamy ceny nowego modelu

Aktualności 2016-11-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Policja podsumowuje długi weekend
Policja podsumowuje długi weekend
Kolejny długi weekend za nami. Pomimo tego, że nad bezpieczeństwem podróżujących czuwało kilka tysięcy funkcjonariuszy - statystyki nadal są przerażające.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic