Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ilość rejestracji w Czechach

Ilość rejestracji w Czechach

Jak podaje czeskie Stowarzyszenie Przemysłu Samochodowego (SAP), w pierwszym kwartale roku 2005 zarejestrowano 234 modele samochodów osobowych i 186 modeli małych samochodów użytkowych.

Z tych grup najwięcej liczą segmenty LUV o dopuszczalnej masie całkowitej od 2 do 3 ton (58 modeli), samochody z segmentu MPV (58 modeli) i LUV o dopuszczalnej masie całkowitej do 2 ton (57 modeli).

Najczęściej rejestrowanymi modelami była Skoda Fabia (8 034 szt.), Skoda Octavia (4 169 szt.) oraz Renault Thalia której sprzedano ponad 1000 szt. W ilości ponad 500 szt. sprzedano również auta: Peugeot 206, Opel Astra, Dacia Logan i Skoda Superb.

Pierwszych 32 z  ogólnej liczby 420 wszystkich zarejestrowanych ma ponad 66% udział w ogólnej sprzedaży (23 041 szt.) Wśród nich jest 7 aut z segmentu LUV, 13 aut małych, 8 z klasy niższej-średniej, 3 ze średniej i jeden z segmentu wyższa-średnia (Skoda Superb).

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jakie samochody kupują Polacy?
Jakie samochody kupują Polacy?
Najnowsze wyniki badania „AUTOwybory Polaków” nie pozostawiają złudzeń. Ponad trzy czwarte Polaków kupuje samochody z rynku wtórnego. I nie zanosi się na to, żeby w najbliższym czasie cokolwiek zmieniło się w tym temacie.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj