mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Impexmetal zwiększy dostawy dla Huty Aluminium Konin

Impexmetal zwiększy dostawy dla Huty Aluminium Konin

Impexmetal S.A. zawarła umowę z firmą Rusal Marketing GmbH z siedzibą w Szwajcarii, na dostawę surowców w 2012r. dla Zakładu Huta Aluminium Konin, na mocy którego uległa zwiększeniu ilość zakupionego aluminium.

Łączna wartość zawartych umów w ciągu 12 miesięcy to około 270 mln złotych. Umową o największej wartości spośród tych umów jest umowa zakupu bloków aluminiowych dla Zakładu Huta Aluminium Konin zawarta w dniu 8 lutego 2012r. Szacunkowa wartość umowy, w zależności od poziomu wykorzystania opcji ilościowej, wynosi od około 120 do około 140 mln złotych.

Komentuj:

~Konin 2012-08-15

A jaki to ma związek z motoryzacją. Jako wieloletni pracownik tejże "huty", a raczej odlewni, a przede wszystkim walcowni aluminium nie kojarzę aby choćby mała część produkcji przeznaczona była dla przemysłu motoryzacyjnego. Może jest to znikoma część produkcji, o której na pewno nie warto wspominać w dziale motoryzacyjnym. Nadmieniam, że zmiany właścicielskie ostatniej dekady wraz z wybitnym brakiem wsparcia ze strony rządowej i samorządów lokalnych (cena energii) doprowadziły do zamknięcia elektrolizy, a decyzje jednego z członków zarządu (dziś emerytowanego JW) sprzed 9 lat bazujące na chęci zemsty nad niektórymi osobami doprowadziły do zamknięcia nowopowstałego zakładu recykling puszek aluminiowych który wzbogacał produkcję aluminium ze złomów. Ach te nasze polskie piekiełko i prywatne folwarku. Co ciekawe w Irlandii gdzie robi izba jest 4 krotnie droższa niż w Polsce, a koszt wyprodukowania energii około 50% wyższy niż w Polsce przy całkowitym imporcie surowca do dnia dzisiejszego funkcjonuje elektroliza większa od tej, która była w Koninie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.