mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Impexmetal zwiększy dostawy dla Huty Aluminium Konin

Impexmetal zwiększy dostawy dla Huty Aluminium Konin

Impexmetal S.A. zawarła umowę z firmą Rusal Marketing GmbH z siedzibą w Szwajcarii, na dostawę surowców w 2012r. dla Zakładu Huta Aluminium Konin, na mocy którego uległa zwiększeniu ilość zakupionego aluminium.

Łączna wartość zawartych umów w ciągu 12 miesięcy to około 270 mln złotych. Umową o największej wartości spośród tych umów jest umowa zakupu bloków aluminiowych dla Zakładu Huta Aluminium Konin zawarta w dniu 8 lutego 2012r. Szacunkowa wartość umowy, w zależności od poziomu wykorzystania opcji ilościowej, wynosi od około 120 do około 140 mln złotych.

Komentuj:

~Konin 2012-08-15

A jaki to ma związek z motoryzacją. Jako wieloletni pracownik tejże "huty", a raczej odlewni, a przede wszystkim walcowni aluminium nie kojarzę aby choćby mała część produkcji przeznaczona była dla przemysłu motoryzacyjnego. Może jest to znikoma część produkcji, o której na pewno nie warto wspominać w dziale motoryzacyjnym. Nadmieniam, że zmiany właścicielskie ostatniej dekady wraz z wybitnym brakiem wsparcia ze strony rządowej i samorządów lokalnych (cena energii) doprowadziły do zamknięcia elektrolizy, a decyzje jednego z członków zarządu (dziś emerytowanego JW) sprzed 9 lat bazujące na chęci zemsty nad niektórymi osobami doprowadziły do zamknięcia nowopowstałego zakładu recykling puszek aluminiowych który wzbogacał produkcję aluminium ze złomów. Ach te nasze polskie piekiełko i prywatne folwarku. Co ciekawe w Irlandii gdzie robi izba jest 4 krotnie droższa niż w Polsce, a koszt wyprodukowania energii około 50% wyższy niż w Polsce przy całkowitym imporcie surowca do dnia dzisiejszego funkcjonuje elektroliza większa od tej, która była w Koninie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Polscy kierowcy potrafią już jeździć na suwak, ale bardzo rzadko potrafią sprawnie utworzyć tzw. korytarz ratunkowy, dzięki któremu karetka pogotowia może skrócić czas dotarcia do poszkodowanych nawet o 8 minut. Za niestosowanie tej zasady będzie można dostać mandat - nawet do 900 zł.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech