mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Import samochodów - nadal ściągamy stare auta

Import samochodów - nadal ściągamy stare auta

Nadal rośnie import używanych aut do Polski. Przez pierwsze dwa miesiące tego roku zarejestrowano przeszło 135 tys. takich samochodów. W porównaniu z ubiegłym rokiem jest to wzrost o ponad 20 procent.

Import samochodów - nadal ściągamy stare auta
Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego podał pierwsze dane dotyczące importu i rejestracji samochodów używanych w naszym kraju. W styczniu sprowadzono i zarejestrowano ponad 65 tys. aut osobowych natomiast w lutym przyjechało ich jeszcze więcej, bo ponad 70 tys. egzemplarzy.

Niestety nadal sprowadzamy dość stare samochody. Większość przywożonych aut (ponad 65 procent) ma ponad 10 lat, a jedynie 4,2 procent stanowią auta wyprodukowane nie dalej jak cztery lata temu.

Najpopularniejszą marką wśród importowanych samochodów jest Volkswagen. Przez styczeń i luty sprowadzono do naszego kraju ponad 18 tys. sztuk samochodów tego producenta. Jest to wzrost o 12 procent w stosunku do ubiegłego roku. Drugie miejsce zajmuje Opel z liczbą ponad 15 tys. egzemplarzy. Trzecie miejsce należy do Audi a liczbą ponad 12 tys. sztuk. Czwarte i piąte miejsce w zestawieniu należy do Forda i Renault.

Jeśli chodzi o krajowy rynek aut używanych to na terenie naszego kraju znajdziemy 2,5 mln ofert sprzedaży. To więcej niż sąsiedniej Słowacji i Czechach. Statystyczny samochód używany kupowany na naszym rynku ma prawie 12 lat i 170 tys. km przebiegu. W ostatnich latach wzrosła cena, jaką jesteśmy w stanie zapłacić za samochód używany. Średnia kwota transakcyjna w pierwszych dwóch miesiącach tego roku wynosi ponad 24 tys. zł. Jeszcze rok wcześniej było to trochę ponad 21 tys. zł.

Podobne wiadomości:

Import aut ciągle rośnie

Import aut ciągle rośnie

Aktualności 2016-05-07

Te auta używane najchętniej sprowadzają Polacy

Te auta używane najchętniej sprowadzają...

Aktualności 2016-04-14

Komentuj:

~patryk89 2016-10-06

No a jak ma nie rosnąć, jak statystycznego polaka nie stać na zakup nowego auta z salonu. Dla osoby prywatnej jedynymi opcjami są gotówka, raty bądź tańsze auto z zagranicy. Właściciele firm mają jeszcze taki plus, że mogą wziąć samochód w leasing, czy podobnie jak robimy u nas, podpisujemy np z Pankiem umowę na wynajem aut i takie rozwiązanie najlepiej nam się opłaca. Wiadomo jednak, że nie wszyscy mogą sobie na nie pozwolić.

dynamical 2016-04-27

Ja bym się obawiałam ściągać samochody zza granicy, myślę, że to naprawdę ryzykowne. a jesli już, to przed zakupem dokładnie sprawdzić. Na przykład umówić się, że możesz zrezygnować z zakupu po sprawdzeniu. Dobra jest taka diagnostyka silnika z całym przeglądem w Gliwicach http://www.serwistoyoty.pl/przeglad

~w 2016-04-08

Ten ton jest znany od dawna. Wiadomo, kto takie arty sponsoruje. Wiadomo takze jakie sa powody. Ja dodam swoj: stare auta (nie wszystkie, ale generalnie wiekszosc) ponad 10 lat, sa mniej problemowe w eksploatacji, wiec jest popyt. Nie kazdy patrzy tylko na wyglad i wyposazenie lub prestiz. Wydanie ostatnich pieniedzy na naprawe pieknego 4 latka jest szczytem glupoty.

~Przemysław Ilukowicz 2016-04-02

"Nadal ściągamy stare auta" – czasami żal eee... serce ściska, bo albo autor żyje w równoległym wymiarze, albo pisze artykuł na zamówienie. Istnieje jeszcze możliwość, że jest po prostu ergelak (bask.).nŻyjemy w kraju, w którym przeciętny obywatel pracuje rocznie ponad 90 dni (sic!) dłużej w roku, niż Niemiec, a zarabia 1/3 jego pensji (jest to efekt zrównoważonego rozwoju i przemian gospodarczych od 25 lat). nTO JAK MOŻE SOBIE KUPOWAĆ NOWE AUTO? ZA CO?nDla autora artykułu przedmiot polecany: http://tinyurl.com/jmumy9m — najlepiej do kontaktów z ciemieniem, parę razy.nPozdrawiamnP.I.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Traficar na kolejnych stacjach Orlen
Traficar na kolejnych stacjach Orlen
Już niebawem na kolejnych 19 stacjach należących do PKN Orlen będzie można wypożyczać samochody na minuty należące do Traficar. Auta dostępne w ramach carsharingu będą dostępne na 50 stacjach paliw płockiego koncernu.