mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Import samochodów - nadal ściągamy stare auta

Import samochodów - nadal ściągamy stare auta

Nadal rośnie import używanych aut do Polski. Przez pierwsze dwa miesiące tego roku zarejestrowano przeszło 135 tys. takich samochodów. W porównaniu z ubiegłym rokiem jest to wzrost o ponad 20 procent.

Import samochodów - nadal ściągamy stare auta
Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego podał pierwsze dane dotyczące importu i rejestracji samochodów używanych w naszym kraju. W styczniu sprowadzono i zarejestrowano ponad 65 tys. aut osobowych natomiast w lutym przyjechało ich jeszcze więcej, bo ponad 70 tys. egzemplarzy.

Niestety nadal sprowadzamy dość stare samochody. Większość przywożonych aut (ponad 65 procent) ma ponad 10 lat, a jedynie 4,2 procent stanowią auta wyprodukowane nie dalej jak cztery lata temu.

Najpopularniejszą marką wśród importowanych samochodów jest Volkswagen. Przez styczeń i luty sprowadzono do naszego kraju ponad 18 tys. sztuk samochodów tego producenta. Jest to wzrost o 12 procent w stosunku do ubiegłego roku. Drugie miejsce zajmuje Opel z liczbą ponad 15 tys. egzemplarzy. Trzecie miejsce należy do Audi a liczbą ponad 12 tys. sztuk. Czwarte i piąte miejsce w zestawieniu należy do Forda i Renault.

Jeśli chodzi o krajowy rynek aut używanych to na terenie naszego kraju znajdziemy 2,5 mln ofert sprzedaży. To więcej niż sąsiedniej Słowacji i Czechach. Statystyczny samochód używany kupowany na naszym rynku ma prawie 12 lat i 170 tys. km przebiegu. W ostatnich latach wzrosła cena, jaką jesteśmy w stanie zapłacić za samochód używany. Średnia kwota transakcyjna w pierwszych dwóch miesiącach tego roku wynosi ponad 24 tys. zł. Jeszcze rok wcześniej było to trochę ponad 21 tys. zł.

Podobne wiadomości:

Bezpłatna historia sprowadzonego auta już działa

Bezpłatna historia sprowadzonego auta już...

Finanse i prawo 2017-12-19

Używane BMW X5 (E70) - opinie, ceny

auto motor i sport 2016-04-19

Poprzednia generacja BMW X5 wyszła z produkcji przed dwoma laty, ale nadal jest nowoczesna. Dodatkowe wyposażenie zdecydowanie podnosi cenę używanych egzemplarzy. Cóż, segment premium ma swoje prawa.  

Komentuj:

~patryk89 2016-10-06

No a jak ma nie rosnąć, jak statystycznego polaka nie stać na zakup nowego auta z salonu. Dla osoby prywatnej jedynymi opcjami są gotówka, raty bądź tańsze auto z zagranicy. Właściciele firm mają jeszcze taki plus, że mogą wziąć samochód w leasing, czy podobnie jak robimy u nas, podpisujemy np z Pankiem umowę na wynajem aut i takie rozwiązanie najlepiej nam się opłaca. Wiadomo jednak, że nie wszyscy mogą sobie na nie pozwolić.

dynamical 2016-04-27

Ja bym się obawiałam ściągać samochody zza granicy, myślę, że to naprawdę ryzykowne. a jesli już, to przed zakupem dokładnie sprawdzić. Na przykład umówić się, że możesz zrezygnować z zakupu po sprawdzeniu. Dobra jest taka diagnostyka silnika z całym przeglądem w Gliwicach http://www.serwistoyoty.pl/przeglad

~w 2016-04-08

Ten ton jest znany od dawna. Wiadomo, kto takie arty sponsoruje. Wiadomo takze jakie sa powody. Ja dodam swoj: stare auta (nie wszystkie, ale generalnie wiekszosc) ponad 10 lat, sa mniej problemowe w eksploatacji, wiec jest popyt. Nie kazdy patrzy tylko na wyglad i wyposazenie lub prestiz. Wydanie ostatnich pieniedzy na naprawe pieknego 4 latka jest szczytem glupoty.

~Przemysław Ilukowicz 2016-04-02

"Nadal ściągamy stare auta" – czasami żal eee... serce ściska, bo albo autor żyje w równoległym wymiarze, albo pisze artykuł na zamówienie. Istnieje jeszcze możliwość, że jest po prostu ergelak (bask.).nŻyjemy w kraju, w którym przeciętny obywatel pracuje rocznie ponad 90 dni (sic!) dłużej w roku, niż Niemiec, a zarabia 1/3 jego pensji (jest to efekt zrównoważonego rozwoju i przemian gospodarczych od 25 lat). nTO JAK MOŻE SOBIE KUPOWAĆ NOWE AUTO? ZA CO?nDla autora artykułu przedmiot polecany: http://tinyurl.com/jmumy9m — najlepiej do kontaktów z ciemieniem, parę razy.nPozdrawiamnP.I.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.