mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Import używanych rośnie

Import używanych rośnie

Okazuje się, że polscy importerzy nie czekają na wstąpienie naszego kraju w szeregi Unii, lecz już teraz sprowadzają z zagranicy używane samochody.

Import używanych rośnie

W marcu w Polsce zostało zarejestrowanych 11.076 pojazdów importowanych (w zeszłym roku 7.226), wśród nich 4.320 osobowych, 2.492 dostawczych i 4.264 pozostałych (ciągniki, autobusy, pojazdy specjalne, motocykle i inne). Od początku roku sprowadzono już 26.982 pojazdów używanych (w styczniu 6.846, w lutym 9.060). Zadeklarowana wartość sprowadzonych pojazdów w marcu wyniosła 367,8 mln zł (w ubiegłym roku 268,2 mln zł), a od początku roku już prawie 863,7 mln zł.

Podane dane dowodzą, iż samochody sprowadzane z zagranicy cieszą się w dalszym ciągu sporym zainteresowaniem. Wejście Polski w szeregi Unii 1 maja, a w związku z tym także objęcie wspólnym obszarem celnym naszego kraju z pozostałymi państwami członkowskimi, nie spowodowało, iż importerzy wstrzymują się ze sprowadzaniem samochodów do tego czasu.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.