mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Import używanych rośnie

Import używanych rośnie

Okazuje się, że polscy importerzy nie czekają na wstąpienie naszego kraju w szeregi Unii, lecz już teraz sprowadzają z zagranicy używane samochody.

Import używanych rośnie

W marcu w Polsce zostało zarejestrowanych 11.076 pojazdów importowanych (w zeszłym roku 7.226), wśród nich 4.320 osobowych, 2.492 dostawczych i 4.264 pozostałych (ciągniki, autobusy, pojazdy specjalne, motocykle i inne). Od początku roku sprowadzono już 26.982 pojazdów używanych (w styczniu 6.846, w lutym 9.060). Zadeklarowana wartość sprowadzonych pojazdów w marcu wyniosła 367,8 mln zł (w ubiegłym roku 268,2 mln zł), a od początku roku już prawie 863,7 mln zł.

Podane dane dowodzą, iż samochody sprowadzane z zagranicy cieszą się w dalszym ciągu sporym zainteresowaniem. Wejście Polski w szeregi Unii 1 maja, a w związku z tym także objęcie wspólnym obszarem celnym naszego kraju z pozostałymi państwami członkowskimi, nie spowodowało, iż importerzy wstrzymują się ze sprowadzaniem samochodów do tego czasu.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross