mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Import używanych rośnie

Import używanych rośnie

Okazuje się, że polscy importerzy nie czekają na wstąpienie naszego kraju w szeregi Unii, lecz już teraz sprowadzają z zagranicy używane samochody.

Import używanych rośnie

W marcu w Polsce zostało zarejestrowanych 11.076 pojazdów importowanych (w zeszłym roku 7.226), wśród nich 4.320 osobowych, 2.492 dostawczych i 4.264 pozostałych (ciągniki, autobusy, pojazdy specjalne, motocykle i inne). Od początku roku sprowadzono już 26.982 pojazdów używanych (w styczniu 6.846, w lutym 9.060). Zadeklarowana wartość sprowadzonych pojazdów w marcu wyniosła 367,8 mln zł (w ubiegłym roku 268,2 mln zł), a od początku roku już prawie 863,7 mln zł.

Podane dane dowodzą, iż samochody sprowadzane z zagranicy cieszą się w dalszym ciągu sporym zainteresowaniem. Wejście Polski w szeregi Unii 1 maja, a w związku z tym także objęcie wspólnym obszarem celnym naszego kraju z pozostałymi państwami członkowskimi, nie spowodowało, iż importerzy wstrzymują się ze sprowadzaniem samochodów do tego czasu.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Studenci Skody zbudowali elektryczne buggy
Studenci Skody zbudowali elektryczne buggy
Co roku uczniowie szkoły zawodowej prowadzonej przez Skode budują swój pierwszy pojazd. Tym razem po trzech udanych projektach z ostatnich lat stworzyli elektryczne buggy o nazwie Skoda Element.