mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Import używanych wciąż duży

Import używanych wciąż duży

W pierwszym półroczu 2007 roku do kraju zostały sprowadzone 468.402 samochody używane. Wynik ten jest aż o 34,8% (120 tys. aut) wyższy niż po sześciu miesiącach ubiegłego roku.

Import używanych wciąż duży

Od marca utrzymuje się mniej więcej podobny poziom liczby sprowadzonych samochodów, oscylujący wokół 80 tys. aut. W czerwcu nasi rodacy przywieźli w sumie 84.131 używanych pojazdów, co jest wprawdzie wynikiem o ponad 3,5 tys. gorszym niż w maju, ale już o prawie 6% wyższym niż w czerwcu 2006 r.

Bardzo powoli zmienia się także na korzyść struktura wiekowa sprowadzanych samochodów. W pierwszym półroczu spośród wszystkich sprowadzonych aut do Polski prawie 54% było starsze niż dziesięcioletnie. W samym czerwcu udział aut najstarszych spadł do 50%. Jednocześnie systematycznie rośnie liczba samochodów najmłodszych (do 4 lat). W czerwcu ich udział wyniósł 9,2%, a od początku roku 7,8%.

Czerwcowa fala używanych wzbogaciła budżet państwa, tylko z tytułu samej akcyzy, o 96,6 mln zł. Od początku roku skarb państwa wzbogacił się już na tym procederze o 561,1 mln zł.

Czytaj także:
Używane auta nadal górą (2007-07-04)

Znowu więcej używanych (2007-06-14)

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.