mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Importowy szwindel

Importowy szwindel

Śląscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy działali w zorganizowanej grupie przestępczej. Oszukiwali osoby, które chciały kupić samochody sprowadzane z zagranicy. Publikowali na portalach motoryzacyjnych ogłoszenia o samochodach do sprowadzenia z krajów europejskich, po czym wyłudzali od potencjalnych nabywców kilkutysięczne zaliczki. Oszukali w ten sposób co najmniej 27 osób.

Importowy szwindel
Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Katowicach i prokuratorzy z Oświęcimia przerwali przestępczą działalność grupy oszustów wyłudzających od klientów zaliczki na poczet sprowadzenia z zagranicy samochodów w atrakcyjnych cenach. Z zebranych informacji wynika, że członkowie grupy publikowali na portalach z ogłoszeniami motoryzacyjnymi oferty sprowadzenia aut z Niemiec i innych krajów europejskich. Ogłoszenia były opatrzone zdjęciami samochodów, które ściągali oni z Internetu. By nadać swym działaniom pozory legalności, organizatorzy oszustwa zarejestrowali wcześniej firmę, założyli konto bankowe i wynajęli w Oświęcimiu pomieszczenie na biuro. W biurze za pośrednictwem Internetu zatrudnili trzy młode kobiety, które miały kontaktować się z klientami. Z chętnymi na sprowadzenie samochodów zawierali umowy (najczęściej kontaktowali się za pośrednictwem poczty elektronicznej). W umowach znajdowała się klauzula o tym, że wcześniejszej należy wpłacić na konto firmowe kilka tysięcy zaliczki. Jak twierdzą policjanci, te działania miały uwiarygodnić działania oszustów. W ten sposób oszukanych zostało co najmniej 27 osób, które wpłaciły pieniądze na konto firmy.

Zwalczający przestępczość gospodarczą policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca Bielska-Białej podejrzanego o organizację przestępczej działalności oraz 58-letniego mieszkańca Sosnowca, który udostępnił swoje dokumenty w celu rejestracji firmy.

Poszukiwani są kolejni członkowie grupy przestępczej, którzy współpracowali z zatrzymanymi. Śląscy policjanci i oświęcimscy prokuratorzy sprawdzają teraz, czy podejrzani nie oszukali większej ilości klientów w innych rejonach kraju.

Zatrzymanym może grozić nawet 8-letni pobyt w więzieniu
Tematy w artykule: policja import samochodow

Podobne wiadomości:

Policja podsumowuje długi weekend

Policja podsumowuje długi weekend

Aktualności 2017-08-15

Długi weekend na drogach - było bezpieczniej

Długi weekend na drogach - było bezpieczniej

Aktualności 2017-06-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando