mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Indianka wygrała Pomorską Miss Scania 2009

Indianka wygrała Pomorską Miss Scania 2009

5 września 2009 już po raz 8 w siedzibie gdańskiego oddziału Scania odbyły się wybory Pomorskiej Miss Scania. W tym roku mimo niesprzyjającej pogody na imprezę przybyło 1.500 miłośników tuningowanych pojazdów Scania, żeby wybrać tę najpiękniejszą.

Indianka wygrała Pomorską Miss Scania 2009

W konkursie uczestniczyło około 30 pojazdów. Dla zgromadzonej publiczności organizator przygotował wiele ciekawych atrakcji. Dzieci miały do dyspozycji park zabaw. Dorośli brali udział w konkurencjach sprawnościowych, ze Scania w roli głównej. Na scenie wystąpił zespół Cocktail, a całość poprowadził Jarek Janiszewski z zespołu Czarno – Czarni.

W tegorocznej edycji Pomorskiej Miss Scania pojawiła się nowa kategoria Scania Classic, dedykowana pojazdom najlepiej utrzymanym i zadbanym. Zwyciężczynią została Scania 142 E firmy DRAJWER Piotra Szafrana z Kościerzyny. Nagrodę publiczności zdobyła Scania 143 M firmy WAWOS Bartosza Wawrzyniewicza z Koszalina.

Nagrodę główną, tytuł Pomorskiej Miss Scania 2009 jury składające się z dziennikarzy prasy motoryzacyjnej jednogłośnie przyznało 3-osiowemu ciągnikowi Scania R560 należącemu do firmy TRANS-POWIŚLE ze Sztumu. TRANS-POWIŚLE to firma rodzinna prowadzona przez ojca Jerzego i syna Adama Miętkowskich. Właściciele to pasjonaci motoryzacji lubujący się w marce Scania. W nagrodzonym pojeździe, wszystko, poza artystycznym malowaniem, wykonali własnoręcznie.

To nie pierwszy laur zdobyty przez Indiankę. Dotychczas została nagrodzona na Power Truck Show 2009 w Finlandii w specjalnej kategorii guru tuningu Svempy oraz w tegorocznym Master Truck Festival w kategoriach Master Truck of Poland i Master Truck of the Interior.

Warto dodać, że na co dzień samochód użytkowany jest na trasach Skandynawii przy kole podbiegunowym, a roczne przebiegi wynoszą 110.000 km. Stąd też specjalne wzmocnienia i okratowania widoczne z przodu pojazdu, mające na celu ochronę szyby przed kamykami, którymi zimą posypuje się drogi w Norwegii. 


Podobne wiadomości:

Luksusowa Scania prosto z Polski

Luksusowa Scania prosto z Polski

Ciężarówki i Autobusy 2017-06-29

Scania prezentuje nową serię R

Scania prezentuje nową serię R

Ciężarówki i Autobusy 2016-08-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Dacia Duster debiutuje na targach IAA
Nowa Dacia Duster debiutuje na targach IAA
Na salonie motoryzacyjnym we Frankfurcie zadebiutowała kolejna generacja najpopularniejszego SUV-a z polskich salonów. Przyjrzeliśmy się z bliska drugiej odsłonie Dacii Duster.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic