mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Indyjskie Daewoo na części

Indyjskie Daewoo na części

Fiaskiem zakończyły się dotychczasowe próby sprzedaży w całości indyjskiego oddziału Daewoo Motor. W wyniku nikłego zainteresowania inwestorów, DMIL postanowiło, że obiekt zostanie podzielony na mniejsze sektory i być może w ten sposób znajdzie nowych nabywców.

Fabryka Daewoo położona w indyjskiej miejscowości Surajpur jest na rynku już od ponad dwóch lat, jednak każdy z potencjalnych klientów gotowych przejąć oddział napotykał na problemy prawno-finansowe, przede wszystkim na ogromne zadłużenia oraz rząd.

Sprawa trafiła do sądu, jednak jest nadzieja, że problem uda się rozwiązać bez jego ingerencji. Aktualnie cały czas trwają dyskusje pomiędzy ARCIL (Asset Reconstruction Company of India), a finansowymi instytucjami rządowymi. Negocjacje doprowadziły do wstępnego podziału 45:55, w którym 45% udziałów zostanie podzielonych między akcjonariuszami, a reszta przypadnie instytucjom kredytującym.

Po opublikowaniu tej wiadomości przez General Motors (właściciela praw do marki Daewoo) ponownie pojawiło się zainteresowanie fabryką kilku firm, między innymi: Mahindra & Mahindra, Tata Motors, oraz współdziałający z rosyjskim oddziałem GM – Avto ZAZ, który deklarował utworzenie nowej fabryki silników poza terenami Moskwy.

Czytaje także:

Bielski Fiat-GM zwiększa moce 2005-11-15

GM notuje wzrost w Chinach 2005-10-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.