mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Infiniti EX uderza w Europę

Infiniti EX uderza w Europę

Najnowszy model EX, stworzony przez luksusowy oddział marki Nissan, czyli Infiniti zostanie już niebawem zaprezentowany w bardziej oficjalnej formie. Okazją do tego będą nadchodzące targi motoryzacyjne w Nowym Jorku.

Infiniti EX uderza w Europę

Rynkiem docelowym dla nowego auta będzie przede wszystkim Stary Kontynent. To tutaj Infiniti zamierza podjąć walkę z rywalami takimi jak BMW X3, a także Lexus RX. Na pierwszy rzut oka model wygląda na mniejszego brata FX45, więc jego gabaryty będą raczej pozycjonowane do segmentu crossover.

Pod maską nowego Inifiniti producent postanowił zamontować jednostkę pochodzącą z modelu Nissan 350Z. Sześć cylindrów w widlastym ułożeniu oraz pojemność 3,5 litra pozwolą wydobyć z niego ponad 300 koni mechanicznych. W ciągu pierwszych dwóch lat produkcji nie przewidziano poszerzenia gamy silników o wersję wysokoprężną, która może okazać się kluczową jeśli chodzi o rynek europejski. Być może po tym okresie pojawi się skonstruowany przez Renault sześciocylindrowy turbodiesel, lecz nie są to jeszcze potwierdzone informacje.

Na wyposażeniu nowego EX`a pojawi się kilka całkiem nowych technologii. Dach samochodu będzie ciekłokrystaliczny, dzięki czemu w razie potrzeby jego faktura będzie przezroczysta lub półprzezroczysta. Pozwoli to zmieniać atmosferę wewnątrz samochodu poprzez dawkowanie odpowiedniej ilości światła wpadającego do jego wnętrza. W nadwoziu zaimplementowanych zostanie kilka kamer, które będą redukować martwe punkty w czasie parkowania zarówno tyłem jak i przodem. W kwestii bezpieczeństwa pojawi się urządzenie podobne do alarmu przekroczenia linii stosowanego w Citroenach. Tutaj będzie to technologia o nazwie LPD (Lane Departure Prevention).

Model EX35 pojawi się w sprzedaży najprawdopodobniej już pod koniec tego roku. Można się spodziewać, że jego cena w przeliczeniu na rynku amerykańskim będzie wynosić około 100 tysięcy złotych.

Czytaj także:

Infiniti uderza w Europę (2007-02-13)

Sojusz Renault-Nissan wciąż czwarty (2007-02-07)

Pierwsze szkice Infiniti G Coupe (2007-01-16)

Tematy w artykule: EX37 EX

Podobne wiadomości:

Jeszcze bardziej bezpieczny Infiniti EX

Jeszcze bardziej bezpieczny Infiniti EX

Technika 2010-12-17

Infiniti zmieni nazewnictwo swoich aut

Infiniti zmieni nazewnictwo swoich aut

Aktualności 2012-12-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando