mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Infiniti QX50 Concept - nadchodzi nowy SUV

Infiniti QX50 Concept - nadchodzi nowy SUV

Od salonu samochodowego w Detroit dzielą nas już tylko tygodnie. Tymczasem Infiniti zaprezentowało jedną z najważniejszych premier tego roku, czyli koncepcyjnego SUV-a QX50.

Infiniti QX50 Concept - nadchodzi nowy SUV
Najnowsze zdjęcia zaserwowane przez japońskiego producenta ukazują następny etap ewolucji konceptu znanego dotąd jako QX Sport Inspiration. Zmieniono nazwę i sporo szczegółów dotyczących wyglądu, co przybliża samochód do wersji produkcyjnej.

Nowa odsłona QX50 to muskularny SUV z charakterystycznym chromowanym grillem o słusznych rozmiarach. Stylistyka samochodu jest dość agresywna, w oczy rzucają się muskularne przetłoczenia oraz srebrne progi i płyty osłaniające podwozie z przodu i z tyłu. Całość prezentuje się bardzo dynamicznie, szczególnie gdy auto stoi na całkiem sporych felgach.

Wnętrze samochodu to na razie tajemnica, ale już za kilka dni  dowiemy się trochę więcej, gdy tylko auto pojawi się na hali wystawowej w Detroit.

Najwięcej rewolucji można się spodziewać pod maską. Po raz pierwszy pojawi się tam jednostka o zmiennym stopniu sprężania VC-T. System sterujący silnikiem dobrze odpowiednie wartości sprężania w stosunku do chwilowego obciążenia silnika przy pomocy zmiany skoku tłoków, co wpływa na zmianę pojemności czterocylindrowego silnika.

Takie rozwiązanie maksymalizuje osiągi oraz wydajność, obniżając do tego zużycie paliwa i emisję spalin. Nowa konstrukcja opracowana przez inżynierów Infiniti jest do tego lżejsza i zajmuje mniej miejsca niż konwencjonalne rozwiązanie.

Nowy przedstawiciel segmentu SUV z Japonii objawi się już 8 stycznia w Detroit.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Infiniti QX50 Wszystko o Infiniti
Tematy w artykule: Infiniti Infiniti QX50

Podobne wiadomości:

Rekordowe półrocze dla Infiniti

Rekordowe półrocze dla Infiniti

Aktualności 2016-07-11

Nowy salon Infiniti w Krakowie

Nowy salon Infiniti w Krakowie

Aktualności 2016-04-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe uprawnienia dla kategorii B prawa jazdy
Nowe uprawnienia dla kategorii B prawa jazdy
Kierowcy z kategorią B prawa jazdy mogą od 2014 roku prowadzić lekkie motocykle. Teraz zakres uprawnień znów się zwiększa, umożliwiając prowadzenie motocykli trójkołowych.