mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Infiniti bliżej Europy

Infiniti bliżej Europy

Infiniti, luksusowa marka koncernu Nissan, zamierza na poważnie zacząć konkurować z europejskimi rywalami z segmentu premium. W tym to celu m.in. ruszy produkcja kompaktowego modelu w brytyjskiej fabryce japońskiej firmy.

Infiniti bliżej Europy
Pierwszy kompaktowy samochód Infiniti klasy premium będzie od 2015 r. produkowany w brytyjskiej fabryce Nissana w Sunderland. Wartość inwestycji jest znaczna, bo wynosi około 250 mln funtów. Ulokowanie produkcji Infiniti na Wyspach ma przynieść nawet tysiąc nowych miejsc pracy w całym kraju, w tym 280 nowych etatów w zakładach w Sunderland, które docelowo mają produkować 60 tysięcy egzemplarzy Infiniti rocznie.

Colin Dodge, kawaler Orderu Imperium Brytyjskiego, wiceprezes oraz dyrektor ds. produkcji Nissan Motor Co. Ltd. powiedział: – Jest to prawdziwy kamień milowy w dziejach firmy. Produkcja w Sunderland naszego pierwszego samochodu klasy premium jest kolejnym dowodem długotrwałego sukcesu fabryki, która jest coraz wyżej ceniona - powiedział Colin Dodge, wiceprezes oraz dyrektor ds. produkcji Nissan Motor Co. Ltd. – Co równie ważne, nowy model Infiniti, który będzie eksportowany na cały świat, jest właśnie opracowywany w naszym londyńskim centrum wzornictwa i naszym Europejskim Centrum Technicznym w Cranfield – zaznaczył Colin Dodge.


Zapowiedź inwestycji zbiega się z wiadomością, że w tym roku, po raz pierwszy w historii firmy, zakład w Sunderland wyprodukuje łącznie ponad pół miliona samochodów. W ten sposób stanie się też pierwszym producentem w Wlk. Brytanii, który przekroczył tę granicę. W 2012 roku − także po raz pierwszy w historii − zatrudnienie w zakładzie przekroczyło 6 tysięcy osób. Ze wszystkich samochodów wyprodukowanych w Sunderland na eksport trafiło już ponad pięć milionów sztuk.

Ze względu na istniejące moce produkcyjne fabryki w Sunderland, produkcja nowego modelu Infiniti oznacza, że hatchback klasy C Nissana, który według zapowiedzi z kwietnia miał powstawać właśnie w Sunderland, będzie produkowany gdzie indziej. Decyzja o miejscu jego produkcji zostanie podjęta i ogłoszona w późniejszym terminie.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Infiniti
Tematy w artykule: Infiniti rynek europejski

Podobne wiadomości:

Nowy salon Infiniti w Krakowie

Nowy salon Infiniti w Krakowie

Aktualności 2016-04-15

Infiniti Q50 – z nową nazwą

auto motor i sport 0000-00-00

Oto następca modelu G37 – Q50 debiutuje właśnie na salonie w Detroit.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.