Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Infiniti bliżej Europy

Infiniti bliżej Europy

Infiniti, luksusowa marka koncernu Nissan, zamierza na poważnie zacząć konkurować z europejskimi rywalami z segmentu premium. W tym to celu m.in. ruszy produkcja kompaktowego modelu w brytyjskiej fabryce japońskiej firmy.

Infiniti bliżej Europy
Pierwszy kompaktowy samochód Infiniti klasy premium będzie od 2015 r. produkowany w brytyjskiej fabryce Nissana w Sunderland. Wartość inwestycji jest znaczna, bo wynosi około 250 mln funtów. Ulokowanie produkcji Infiniti na Wyspach ma przynieść nawet tysiąc nowych miejsc pracy w całym kraju, w tym 280 nowych etatów w zakładach w Sunderland, które docelowo mają produkować 60 tysięcy egzemplarzy Infiniti rocznie.

Colin Dodge, kawaler Orderu Imperium Brytyjskiego, wiceprezes oraz dyrektor ds. produkcji Nissan Motor Co. Ltd. powiedział: – Jest to prawdziwy kamień milowy w dziejach firmy. Produkcja w Sunderland naszego pierwszego samochodu klasy premium jest kolejnym dowodem długotrwałego sukcesu fabryki, która jest coraz wyżej ceniona - powiedział Colin Dodge, wiceprezes oraz dyrektor ds. produkcji Nissan Motor Co. Ltd. – Co równie ważne, nowy model Infiniti, który będzie eksportowany na cały świat, jest właśnie opracowywany w naszym londyńskim centrum wzornictwa i naszym Europejskim Centrum Technicznym w Cranfield – zaznaczył Colin Dodge.


Zapowiedź inwestycji zbiega się z wiadomością, że w tym roku, po raz pierwszy w historii firmy, zakład w Sunderland wyprodukuje łącznie ponad pół miliona samochodów. W ten sposób stanie się też pierwszym producentem w Wlk. Brytanii, który przekroczył tę granicę. W 2012 roku − także po raz pierwszy w historii − zatrudnienie w zakładzie przekroczyło 6 tysięcy osób. Ze wszystkich samochodów wyprodukowanych w Sunderland na eksport trafiło już ponad pięć milionów sztuk.

Ze względu na istniejące moce produkcyjne fabryki w Sunderland, produkcja nowego modelu Infiniti oznacza, że hatchback klasy C Nissana, który według zapowiedzi z kwietnia miał powstawać właśnie w Sunderland, będzie produkowany gdzie indziej. Decyzja o miejscu jego produkcji zostanie podjęta i ogłoszona w późniejszym terminie.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Infiniti
Tematy w artykule: Infiniti rynek europejski

Podobne wiadomości:

Infiniti Q60 - znamy cenę japońskiego coupe

Infiniti Q60 - znamy cenę japońskiego coupe

Samochody luksusowe 2016-09-05

Rekordowe półrocze dla Infiniti

Rekordowe półrocze dla Infiniti

Aktualności 2016-07-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Koniec produkcji elektrycznego Audi R8 e-tron!
Koniec produkcji elektrycznego Audi R8 e-tron!
Tylko rok trwała produkcja elektrycznej odmiany supersportowego samochodu Audi. Przez niską sprzedaż tego modelu, zostanie on odesłany do lamusa. Czy tak kończy się świetlana przyszłość dla supersportowych "elektryków"?
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj