mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Infiniti bliżej Europy

Infiniti bliżej Europy

W dniu wczorajszym w brytyjskim Sunderland ruszyła budowa hal produkcyjnych Infiniti. Tym samym po raz pierwszy auta tej japońskiej marki z segmentu premium będą powstawać na kontynencie europejskim.

Infiniti bliżej Europy
Na rozpoczęcie budowy nowych hal produkcyjnych w istniejącej już fabryce Nissana w Sunderland uruchomiona została pierwsza transza z ponad 250 milionów funtów przeznaczonych przez Infiniti na produkcję w Wielkiej Brytanii. Uroczystej inauguracji inwestycji dokonali Trevor Mann, wiceprezes zarządu ds. produkcji oraz Fintan Knight, wiceprezes Infiniti na Europę, Bliski Wschód i Afrykę.

- Ulokowanie produkcji Infiniti Q30 w naszej fabryce w Sunderland uznajemy za swój duży sukces, odzwierciedlający technologiczne wyżyny, na które się wspięła – nie krył satysfakcji Trevor Mann. − Zakład w Sunderland jest największym w historii brytyjskiej motoryzacji, a nowa inwestycja podnosi go jeszcze wyżej w rankingu wartości i potwierdza nasze zaangażowanie w jego przyszłość.

Hale montażu karoserii oraz końcowego montażu (podwozia i wyposażenia) zajmą 25 tys. m2. Ich budowę i instalację urządzeń zakończy zjazd pierwszego Q30 z linii produkcyjnych fabryki w 2015 roku. Nowe linie będą dostosowane do montażu podwozia Q30 opartego na nowej płycie podłogowej oraz nowego silnika.

Infiniti staje się pierwszą od 23 lat nową marką motoryzacyjną lokującą w Wielkiej Brytanii produkcję samochodów na taką skalę. Dzięki tej inwestycji utworzonych zostanie 1000 miejsc pracy w Sunderland i u brytyjskich dostawców, w tym 280 w samym zakładzie w Sunderland. W powstawanie modelu Q30 zaangażowane będą także Centrum Designu w Paddington oraz Centrum Technologiczne w Cranfield.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Infiniti
Tematy w artykule: produkcja samochodow fabryka Infiniti

Podobne wiadomości:

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Infiniti QX30 - nowy silnik, bogatsze wyposażenie

Infiniti QX30 - nowy silnik, bogatsze...

Aktualności 2017-02-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross