mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Infiniti bliżej Europy

Infiniti bliżej Europy

W dniu wczorajszym w brytyjskim Sunderland ruszyła budowa hal produkcyjnych Infiniti. Tym samym po raz pierwszy auta tej japońskiej marki z segmentu premium będą powstawać na kontynencie europejskim.

Infiniti bliżej Europy
Na rozpoczęcie budowy nowych hal produkcyjnych w istniejącej już fabryce Nissana w Sunderland uruchomiona została pierwsza transza z ponad 250 milionów funtów przeznaczonych przez Infiniti na produkcję w Wielkiej Brytanii. Uroczystej inauguracji inwestycji dokonali Trevor Mann, wiceprezes zarządu ds. produkcji oraz Fintan Knight, wiceprezes Infiniti na Europę, Bliski Wschód i Afrykę.

- Ulokowanie produkcji Infiniti Q30 w naszej fabryce w Sunderland uznajemy za swój duży sukces, odzwierciedlający technologiczne wyżyny, na które się wspięła – nie krył satysfakcji Trevor Mann. − Zakład w Sunderland jest największym w historii brytyjskiej motoryzacji, a nowa inwestycja podnosi go jeszcze wyżej w rankingu wartości i potwierdza nasze zaangażowanie w jego przyszłość.

Hale montażu karoserii oraz końcowego montażu (podwozia i wyposażenia) zajmą 25 tys. m2. Ich budowę i instalację urządzeń zakończy zjazd pierwszego Q30 z linii produkcyjnych fabryki w 2015 roku. Nowe linie będą dostosowane do montażu podwozia Q30 opartego na nowej płycie podłogowej oraz nowego silnika.

Infiniti staje się pierwszą od 23 lat nową marką motoryzacyjną lokującą w Wielkiej Brytanii produkcję samochodów na taką skalę. Dzięki tej inwestycji utworzonych zostanie 1000 miejsc pracy w Sunderland i u brytyjskich dostawców, w tym 280 w samym zakładzie w Sunderland. W powstawanie modelu Q30 zaangażowane będą także Centrum Designu w Paddington oraz Centrum Technologiczne w Cranfield.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Infiniti
Tematy w artykule: produkcja samochodow fabryka Infiniti

Podobne wiadomości:

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Infiniti Q50 z silnikiem Mercedesa

auto motor i sport 0000-00-00

Konkurent BMW 3 i Audi A4, a także Mercedesa klasy C przejmuje jednostkę napędową z koncernu ze Stuttgartu – pod maskę Q50 trafi 2-litrowy silnik benzynowy z doładowaniem.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.