mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Infiniti najlepiej sprzedaje się w... Polsce

Infiniti najlepiej sprzedaje się w... Polsce

Infiniti pobiło swój miesięczny, kwietniowy rekord sprzedaży. Duży udział w tym wyniku polskiego rynku, który był najlepszym na całym europejskim rynku.

Infiniti najlepiej sprzedaje się w... Polsce
Po ustanowieniu rekordowej sprzedaży kwartalnej w I kwartale 2015 r. Infiniti nie traci impetu i kontynuuje znakomite wyniki sprzedaży. W kwietniu marka Infiniti sprzedała 16.700 samochodów, czyli o ponad 1.700 aut (12%) więcej niż w kwietniu 2014 roku.

− Silny impet, którego nabraliśmy na początku roku, był kontynuowany w kwietniu – powiedział prezes Infiniti Roland Krueger. – Konsekwentnie realizujemy naszą strategię wzrostu, aby ugruntować pozycję Infiniti jako jednej z kluczowych marek motoryzacyjnych klasy premium na świecie. Pragnę podziękować naszym klientom na całym świecie, którzy nam zaufali i kupili auta Infiniti.

Do wzrostu sprzedaży przyczyniły się wszystkie regiony sprzedaży Infiniti na świecie. Dla przykładu, w obu Amerykach, na największym rynku regionalnym Infiniti, spółka odnotowała w kwietniu sprzedaż o 8% wyższą niż przed rokiem. W Chinach wzrost wyniósł aż 41%.

Rewelacyjny wynik zanotowano również w Polsce. Sprzedaż Infiniti nad Wisłą była w kwietniu aż o 96% wyższa niż przed rokiem, co sprawiło, że Polska zajęła pierwsze miejsce w miesięcznym rankingu sprzedaży. Przed Niemcami i Francją!

− Nasz sukces zawdzięczamy konsekwentnej i przemyślanej polityce budowania wizerunku nowej marki na polskim rynku – komentuje Grzegorz Szczypior, dyrektor generalny Infiniti Polska. - Bardzo dobre przyjęcie modelu Q50, szczególnie wersji Hybrid AWD oraz 2.0 turbo, miało znaczący wpływ na nasz kwietniowy sukces sprzedażowy w Europie. Wyniki osiągane w Polsce już od prawie siedmiu lat potwierdzają duży potencjał wzrostowy marki Infiniti w naszym kraju.

Podobne wiadomości:

Infiniti QX30 - nowy silnik, bogatsze wyposażenie

Infiniti QX30 - nowy silnik, bogatsze...

Aktualności 2017-02-02

Rekordowa sprzedaż Infiniti. To dzięki Polsce

auto motor i sport 2015-05-18

W kwietniu Infiniti sprzedało 16 700 samochodów, to o 1700 więcej niż w tym samym miesiącu przed rokiem. Duży wkład w słupki sprzedażowe miała Polska.

Komentuj:

~martagtr 2015-05-21

96 procent to ile konkretnie aut? i tak ćwiartka tego co Niemcy kupili! no ale miło widzieć takie auta na naszych drogach :)

~marta 2015-05-21

96 procent to ile konkretnie aut? i tak ćwiartka tego co Niemcy kupili! no ale miło widzieć takie auta na naszych drogach :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.