mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Infiniti poszerza ofertę

Infiniti poszerza ofertę

Marka Infiniti ma mocne zakusy na segment premium. Według najnowszych doniesień w przeciągu pięciu następnych lat w ofercie marki pojawi się SUV, flagowy sedan oraz samochód elektryczny.

Infiniti poszerza ofertę

Pierwszym modelem jaki trafi na rynek będzie przedstawiciel segmentu luksusowych limuzyn z segmentu średniego. Auto ma konkurować bezpośrednio z BMW Serii 5. Model zadebiutuje już w przyszłym roku podczas targów w Genewie. Nowa seria samochodów jaką będzie reprezentował zostanie oznaczona literką M. Na początek pod maską nowego Infiniti znajdzie się silnik benzynowy V6 o pojemności 3,7 litra. Chwilę po nim w ofercie pojawi się turbodoładowany diesel o pojemności trzech litrów, również z sześcioma widlastymi cylindrami.

Zaraz po luksusowej limuzynie na rynek wkroczy nie mniej luksusowy przedstawiciel segmentu SUV. Na początek będzie on skierowany na takie rynki jak Stany Zjednoczone czy Rosja, ale trafi on także do zachodniej części Europy. Auto zastąpi model QX56.

Japońska marka nie zapomina również o ekologicznych trendach. W okolicach 2012 roku na rynku pojawi się mały, elektryczny samochód, który według firmy ma być konkurencją dla BMW Serii 1. Auto będzie napędzane na tylną oś lub za dopłatą na wszystkie koła.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Infiniti
Tematy w artykule: Infiniti

Podobne wiadomości:

Rekordowe półrocze dla Infiniti

Rekordowe półrocze dla Infiniti

Aktualności 2016-07-11

Infiniti Essence - na jubileusz

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~Przecież Infinity TO JEST PREMIUM, tak jak LEXUS 2009-04-02

Przecież Infinity TO JEST PREMIUM, tak jak LEXUS. To dwie, jedyne japońskie prestiżowe marki.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando