mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Infiniti z dieslem

Infiniti z dieslem

Wchodząca jeszcze w tym roku na rynek europejski marka Infiniti zamierza w pełni dostosować swoją gamę modelową do potrzeb europejskiego klienta. W tym celu w ofercie pojawią się m.in. wersje z silnikami wysokoprężnymi.

Infiniti z dieslem
Jednak na silnik wysokoprężny pod maską aut luksusowej japońskiej marki przyjdzie nam poczekać minimum do 2010 roku. Obecnie bowiem trwają dopiero prace nad nową generacją silnika wysokoprężnego, który być może już w przyszłym roku trafi do pierwszych modeli marek Renault i Nissan.

Po niezbędnych modyfikacjach i dostosowaniu do specyficznych potrzeb aut z segmentu premium nowa jednostka pojawi się również w modelach Infiniti. Na początku najprawdopodobniej w obu większych autach, czyli Infiniti FX i EX. Dopiero później być może również w serii G (sedan i coupe).

Aby móc w pełni dotrzymać kroku konkurentom z tego sektora, nowa jednostka powinna dysponować mocą ok. 250 koni mechanicznych. Jednak na szczegóły techniczne przyjdzie nam poczekać jeszcze co najmniej rok.

Co ciekawe, Carlos Ghosn, prezes koncernu Nissan, podczas prezentacji marki na wystawie w Genewie, nie wykluczył, że w gamie modelowej pojawią się również wersje wyposażone w napęd hybrydowy.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Infiniti
Tematy w artykule: Infiniti

Podobne wiadomości:

Salony Infiniti niczym hotele

Salony Infiniti niczym hotele

Aktualności 2007-08-13

Infiniti – Pierwszy ruch

auto motor i sport 0000-00-00

Do wyboru - nieduży sedan, coupé oraz mniejszy i większy SUV. Są ekskluzywne, premium i jeszcze w tym roku zadebiutują w Europie. Jak przystało na Infiniti, obiecują podróż stąd do luksusu.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja Active
Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja Active
Nowy Ford Focus zadebiutuje dopiero po imprezie w Genewie, ale na szwajcarskich halach wystawowych nie zabraknie kilku nowości od producenta spod tego znaku. Jedną z nich będzie odświeżony Ford Ka+.