mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Infiniti z dieslem

Infiniti z dieslem

Wchodząca jeszcze w tym roku na rynek europejski marka Infiniti zamierza w pełni dostosować swoją gamę modelową do potrzeb europejskiego klienta. W tym celu w ofercie pojawią się m.in. wersje z silnikami wysokoprężnymi.

Infiniti z dieslem
Jednak na silnik wysokoprężny pod maską aut luksusowej japońskiej marki przyjdzie nam poczekać minimum do 2010 roku. Obecnie bowiem trwają dopiero prace nad nową generacją silnika wysokoprężnego, który być może już w przyszłym roku trafi do pierwszych modeli marek Renault i Nissan.

Po niezbędnych modyfikacjach i dostosowaniu do specyficznych potrzeb aut z segmentu premium nowa jednostka pojawi się również w modelach Infiniti. Na początku najprawdopodobniej w obu większych autach, czyli Infiniti FX i EX. Dopiero później być może również w serii G (sedan i coupe).

Aby móc w pełni dotrzymać kroku konkurentom z tego sektora, nowa jednostka powinna dysponować mocą ok. 250 koni mechanicznych. Jednak na szczegóły techniczne przyjdzie nam poczekać jeszcze co najmniej rok.

Co ciekawe, Carlos Ghosn, prezes koncernu Nissan, podczas prezentacji marki na wystawie w Genewie, nie wykluczył, że w gamie modelowej pojawią się również wersje wyposażone w napęd hybrydowy.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Infiniti
Tematy w artykule: Infiniti

Podobne wiadomości:

Infiniti – Pierwszy ruch

auto motor i sport 0000-00-00

Do wyboru - nieduży sedan, coupé oraz mniejszy i większy SUV. Są ekskluzywne, premium i jeszcze w tym roku zadebiutują w Europie. Jak przystało na Infiniti, obiecują podróż stąd do luksusu.

Infiniti już w Europie

Infiniti już w Europie

Aktualności 2008-03-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.