mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Infiniti zeuropeizuje swoje modele

Infiniti zeuropeizuje swoje modele

Samochody należącej do Nissana luksusowej marki Infiniti, które już niebawem trafią do sprzedaży także w Europie będą różnić się od ich imienników sprzedawanych w Ameryce Północnej blisko pół tysiącem części. Jedno to wymogi bezpieczeństwa obowiązujące w Europie, drugie to odmienne gusta Europejczyków.

Infiniti zeuropeizuje swoje modele
Wszystkie limuzyny i SUV-y (to one głównie stanowią paletę modelową Infiniti) otrzymają większe zaciski hamulców, mocniejsze ramiona wycieraczek i... stabilniejsze mocowania szyb. Powodem modyfikacji tych elementów według doniesień branżowej prasy Automotive News Europe (AME) są uzyskiwane przez samochody w Europie wyższe średnie prędkości. Poza tym jak donosi AME na niektórych rynkach Starego
Sonda Czy popierasz pomysł płacenia za poprawki przez szkoły jazdy?
tak
48.62 %
nie
48.62 %
nie wiem
2.75 %
Kontynentu producent nie będzie oferował mocnego silnika wysokoprężnego V6 i siedmiostopniowego automatu. Zmianom ulec mają również układ jezdny i w niektórych wersjach także wnętrze.

Infiniti pojawi się już niebawem także w Polsce. Na mocy decyzji Infiniti Europe sprzedażą modeli marki w naszym kraju zajmie się Grupa PGD, która obecnie z sukcesami dystrybuuje auta Nissana, Volvo, Forda, Skody i Suzuki. Pierwsza egzemplarze pojawią się w salonach jeszcze tej jesieni. Na początek, ofertę Infiniti stanowić będą cztery pojazdy wysokiej klasy: dwa wielce wyróżniające się samochody terenowe – nowy luksusowy terenowy coupé EX37 i luksusowy sportowo-terenowy FX oraz zbierające nagrody modele G37coupe i sedan.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Infiniti
Tematy w artykule: Infiniti

Podobne wiadomości:

Rekordowe półrocze dla Infiniti

Rekordowe półrocze dla Infiniti

Aktualności 2016-07-11

Infiniti QX30 - nowy silnik, bogatsze wyposażenie

Infiniti QX30 - nowy silnik, bogatsze...

Aktualności 2017-02-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.