mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Informacja o bezpieczeństwie na szybie

Informacja o bezpieczeństwie na szybie

Od przyszłego roku wszystkie nowe samochody, które będą sprzedawane w salonach samochodowych na terenie Stanów Zjednoczonych będą posiadać na szybach naklejki z informacjami na temat wyników testów zderzeniowych.

Informacja o bezpieczeństwie na szybie

Wprowadzane właśnie rozporządzenie wymaga, aby wszystkie nowe samochody, oprócz pojazdów typu pickup, najpóźniej do września 2007 roku zostały specjalnie oznakowane. W informacji tej zawarte będą dane na temat wyników rządowych testów zderzeniowych, które oceniane są w pięciogwiazdkowej skali. W skład naklejki poza przednim zderzeniem wchodzić będą wyniki uderzeń bocznych, a także ryzyko dachowania.

Jak do tej pory amerykański rząd wymagał, by na naklejkach umieszczanych na szybie nowych samochodów stojących w salonie znajdowały się informacje na temat spalania paliwa, ceny oraz dodatków, w które wyposażony został samochód. Wszystkie nowe auta, a w szczególności modele sprzedawane przez Honda Motor Co. oraz General Motors, posiadają podstawowe oznaczenia na temat bezpieczeństwa. Jednakże większość samochodów typu SUV oraz minivan sprzedawanych w Stanach nie oferuje takich informacji.

Podczas rządowej konferencji, Mike DeWine, senator partii republikańskiej poinformował, że umieszczanie przez producentów takich nalepek pozwoli na to, by klienci byli dużo lepiej poinformowani podczas podejmowania decyzji, w czasie zakupu samochodu. To rozwiązanie wymusi również na producentach samochodów starania w kierunku produkcji coraz bardziej oszczędnych i przyjaznych dla bezpieczeństwa pojazdów. Gdy samochód zdobędzie słaby wynik, producent będzie się musiał liczyć z tym, że poinformowany klient zwróci swoją uwagę na inny model.

Tematy w artykule: NHTSA USA naklejki szyby

Podobne wiadomości:

Kolejna śmierć z powodu wadliwych airbagów Takata?

Kolejna śmierć z powodu wadliwych airbagów...

Aktualności 2015-06-11

Cztery wypadki autonomicznych samochodów

Cztery wypadki autonomicznych samochodów

Aktualności 2015-05-12

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.