mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Innowacyjne przekładnie grupy PSA

Innowacyjne przekładnie grupy PSA

Jean - Martin Folz, prezes PSA Peugeot Citroen, oficjalnie otworzył nową jednostkę produkcyjną fabryki w Valenciennes, przeznaczoną do wytwarzania innowacyjnej, 6-przełożeniowej, mechanicznej, elektronicznie sterowanej skrzyni biegów.

Ta nowa jednostka, dzięki zdolności produkowania ponad 800 000 skrzyń rocznie, pozwoli na utrzymanie zatrudnienia 2 200 pracowników i wzmocni pozycję grupy PSA Peugeot Citroen, największego pracodawcy regionu.

Zakład ten respektuje wymagania jakościowe grupy, ergonomię warunków pracy, jak i dbałosc o środowisko. Wydatki poniesione na wyposażenie w urządzenia produkcyjne wyniosły 290 milionów euro, a inwestycje w dziedzinie badań i rozwoju - kolejne 140 milionów euro.

Elektronicznie sterowana skrzynia biegów została stworzona na bazie 6-przełożeniowej skrzyni mechanicznej i może działać zarówno w trybie automatycznym, jak i sterowanym ręcznie. Elektroniczne sterowanie sprzęgłem i zmiana przełożeń poprawia osiągi samochodu i zwiększa przyjemność prowadzenia, redukując zużycie paliwa.

Mechaniczna, elektronicznie sterowana skrzynia będzie stopniowo stosowana w samochodach środka gamy marek Peugeot i Citroen, zarówno w wersjach benzynowych, jak i wysokoprężnych.

Czytaj także:
Nowa fabryka PSA w Chinach (2006-04-05)

Biuro Zakupów PSA dla Europy Centralnej (2006-03-21)

Hybrydowe diesle (2006-02-01)

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.