mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Innowacyjne przekładnie grupy PSA

Innowacyjne przekładnie grupy PSA

Jean - Martin Folz, prezes PSA Peugeot Citroen, oficjalnie otworzył nową jednostkę produkcyjną fabryki w Valenciennes, przeznaczoną do wytwarzania innowacyjnej, 6-przełożeniowej, mechanicznej, elektronicznie sterowanej skrzyni biegów.

Ta nowa jednostka, dzięki zdolności produkowania ponad 800 000 skrzyń rocznie, pozwoli na utrzymanie zatrudnienia 2 200 pracowników i wzmocni pozycję grupy PSA Peugeot Citroen, największego pracodawcy regionu.

Zakład ten respektuje wymagania jakościowe grupy, ergonomię warunków pracy, jak i dbałosc o środowisko. Wydatki poniesione na wyposażenie w urządzenia produkcyjne wyniosły 290 milionów euro, a inwestycje w dziedzinie badań i rozwoju - kolejne 140 milionów euro.

Elektronicznie sterowana skrzynia biegów została stworzona na bazie 6-przełożeniowej skrzyni mechanicznej i może działać zarówno w trybie automatycznym, jak i sterowanym ręcznie. Elektroniczne sterowanie sprzęgłem i zmiana przełożeń poprawia osiągi samochodu i zwiększa przyjemność prowadzenia, redukując zużycie paliwa.

Mechaniczna, elektronicznie sterowana skrzynia będzie stopniowo stosowana w samochodach środka gamy marek Peugeot i Citroen, zarówno w wersjach benzynowych, jak i wysokoprężnych.

Czytaj także:
Nowa fabryka PSA w Chinach (2006-04-05)

Biuro Zakupów PSA dla Europy Centralnej (2006-03-21)

Hybrydowe diesle (2006-02-01)

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.