mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Innowacyjny Krokus w olsztyńskim Michelin

Innowacyjny Krokus w olsztyńskim Michelin

W Olsztyńskiej fabryce Michelin oficjalnie zaprezentowano innowacyjną maszynę produkcyjną „Krokus”, zaprojektowaną przez konstruktorów z olsztyńskiej fabryki Michelin we współpracy z inżynierami kilku krajów, w których swoje zakłady produkcyjne ma Grupa Michelin.

Innowacyjny Krokus w olsztyńskim Michelin
„Krokus” jest maszyną konfekcyjną, która dzięki nowatorskim rozwiązaniom technicznym może produkować opony rolnicze w wielu rozmiarach – od 24 do 38 cali marki Michelin oraz innych należących do Michelin marek – Kleber i Taurus. Zamontowanie maszyny zajmującej powierzchnię 400 metrów wymagało rozbudowy hali produkcyjnej. Konfekcjonerzy opon, którzy będą obsługiwali „Krokusa”, przechodzą specjalistyczne szkolenia.
 
Sukces prototypu „Krokusa” pozwoli nam na instalację większej liczby maszyn produkcyjnych i podwojenie zdolności produkcyjnych Zakładu Opon Rolniczych – powiedział podczas uroczystości Jean- Michel Belleux, Prezes Michelin Polska – Budowa „Krokusa” jest dowodem, że mimo trudnej ogólnej sytuacji ekonomicznej nasza spółka wciąż się rozwija.

Olsztyńska fabryka Michelin jest największą fabryką opon w Polsce oraz największym pracodawcą na Warmii i Mazurach. Michelin Polska S.A. zatrudnia ponad 4.5 tys. osób. Dyrekcja Handlowa firmy znajduje się w Warszawie. Olsztyńska fabryka produkuje opony do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych, do pojazdów rolniczych oraz formy, kordy i półfabrykaty.

Podobne wiadomości:

S52 i S16 - nowe drogi ekspresowe W Polsce

S52 i S16 - nowe drogi ekspresowe W Polsce

Polskie drogi 2016-05-27

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Vision X - premiera w Genewie
Skoda Vision X - premiera w Genewie
Już w marcu startuje salon motoryzacyjny w Genewie. Podczas imprezy zadebiutuje koncepcyjna Skoda Vision X. To zapowiedź kolejnego SUV-a w gamie czeskiego producenta.