mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Innowacyjny Seat

Innowacyjny Seat

Hiszpańska marka została wyróżniona nagrodą "AvD Innovationspreis 2006" za dwa rozwiązania technologiczne, które podnoszą ogólny poziom bezpieczeństwa bez dodatkowych kosztów dla nabywców pojazdów.

Innowacyjny Seat

Nagroda ta jest przyznawana co roku przez niemiecki automobilklub "Automobilclub von Deutschland" (AvD), a odebrał ją prezes firmy, Erich Schmitt. Obydwa systemy zostały opracowane w Centrum Technicznym Seata w Martorell. Są to pionowo ustawione ramiona wycieraczek szyby czołowej ukryte w przednich słupkach oraz udoskonalenia strukturalne wprowadzone w celu ograniczenia do minimum ryzyka urazów u pieszego w razie kolizji
 
Pierwsze z rozwiązań, które zastosowano w modelach Altea, Altea XL, Leon i Toledo, poprawia wygląd i własności aerodynamiczne pojazdów. Oczyszczanie większej powierzchni szyby podnosi natomiast poziom bezpieczeństwa.
 
Drugie rozwiązanie, za które przyznano nagrodę to efekt prowadzonych przez firmę Seat prac nad poprawą bezpieczeństwa pasażerów i pieszych, zwłaszcza w zakresie starannego projektowania łatwo deformujących się, nieagresywnych stref z przodu pojazdu, pochłaniających znaczną ilość energii uderzenia.
 
Zobacz więcej o marce Seat

 

Zobacz koniecznie: Wszystko o Seat
Tematy w artykule: Seat

Podobne wiadomości:

Nowy Seat Ibiza nadchodzi

Nowy Seat Ibiza nadchodzi

Aktualności 2017-01-30

Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii

Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii

Aktualności 2018-02-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.