mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Innowacyjny Seat

Innowacyjny Seat

Hiszpańska marka została wyróżniona nagrodą "AvD Innovationspreis 2006" za dwa rozwiązania technologiczne, które podnoszą ogólny poziom bezpieczeństwa bez dodatkowych kosztów dla nabywców pojazdów.

Innowacyjny Seat

Nagroda ta jest przyznawana co roku przez niemiecki automobilklub "Automobilclub von Deutschland" (AvD), a odebrał ją prezes firmy, Erich Schmitt. Obydwa systemy zostały opracowane w Centrum Technicznym Seata w Martorell. Są to pionowo ustawione ramiona wycieraczek szyby czołowej ukryte w przednich słupkach oraz udoskonalenia strukturalne wprowadzone w celu ograniczenia do minimum ryzyka urazów u pieszego w razie kolizji
 
Pierwsze z rozwiązań, które zastosowano w modelach Altea, Altea XL, Leon i Toledo, poprawia wygląd i własności aerodynamiczne pojazdów. Oczyszczanie większej powierzchni szyby podnosi natomiast poziom bezpieczeństwa.
 
Drugie rozwiązanie, za które przyznano nagrodę to efekt prowadzonych przez firmę Seat prac nad poprawą bezpieczeństwa pasażerów i pieszych, zwłaszcza w zakresie starannego projektowania łatwo deformujących się, nieagresywnych stref z przodu pojazdu, pochłaniających znaczną ilość energii uderzenia.
 
Zobacz więcej o marce Seat

 

Zobacz koniecznie: Wszystko o Seat
Tematy w artykule: Seat

Podobne wiadomości:

Cupra - nowa submarka Seata?

Cupra - nowa submarka Seata?

Aktualności 2017-08-11

Abrera czy Teide? Oto nazwy dla nowego Seata

Abrera czy Teide? Oto nazwy dla nowego Seata

Aktualności 2017-07-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.